בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"יום שחור לאו"ם ולחוק הבינלאומי" 
 
 ישראל עלולה לנצל המצב ולחסלו. ערפאת (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך מכנה סאיב עריקאת את הטלת הווטו האמריקני במועה"ב, על האיסור לגרש את ערפאת; ערפאת: אינני מופתע או מזועזע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות זועמות נשמעו היום (רביעי) ברשות הפלסטינית, בעקבות החלטת ארצות הברית להטיל וטו על הצעת החלטה של מועצת הביטחון של האו"ם, שקראה לאסור את גירושו של היושב ראש, יאסר ערפאת.

הממונה על המשא ומתן עם ישראל, סאיב עריקאת, אמר כי "מדובר ביום שחור לאו"ם ולחוק הבינלאומי", והביע חשש שישראל תנצל את המהלך על מנת לחסל את ערפאת. עריקאת הוסיף כי הווטו האמריקני מוכיח שוושינגטון מפנה את גבה למפת הדרכים.

לעמדה זו הצטרף גם השר עבד רבו, שאמר כי "בהחלטה זו מודיע הממשל האמריקני כי הוא אינו מוכן לעמוד בהתחייבויות שנגזרות ממפת הדרכים". עבד רבו ציין כי "זה לא מאכזב רק את העם הפלסטיני ואת העולם הערבי, אלא מראה גם שאי אפשר לסמוך על וושינגטון ומאמציה".

ערפאת עצמו אמר היום כי איננו מופתע ואיננו מזועזע מהווטו שהטילה ארה"ב על ההחלטה.
 

11 חברות הצביעו בעד ההצעה הסורית ו-3 נמנעו

 
בתום שעות ארוכות של דיונים במועצת הביטחון של האו"ם, הטילה אמש ארצות הברית וטו על הצעת ההחלטה שהגישה סוריה, האוסרת פגיעה או גירוש של יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת.

מבין 15 חברות המועצה, 11 נציגים הצביעו בעד ההחלטה. בריטניה, גרמניה ובולגריה נמנעו, וארה"ב הטילה וטו.

נוסח ההחלטה המעודכן דרש מישראל, שכונתה בו "כוח הכיבוש", "להתנער מכל פעולת גירוש ולחדול מאיומים על ביטחונו של הנשיא הנבחר של הרשות הפלסטינית". בהחלטה נכלל גינוי לפיגועי ההתאבדות, "שגרמו לנפגעים רבים ולקורבנות רבים", וקריאה "להפסיק את כל פעולות הטרור, ההתגרות, ההסתה וההרס".

הצעת ההחלטה הסורית שונתה לאחר שארה"ב אמרה כי "אינה מוכנה לתמוך בהצעה כפי שהיא", אולם גם לאחר השינוי הודיעה ארה"ב כי היא אינה מרוצה מהנוסח. לדברי שגריר ארה"ב באו"ם, ג'יימס קונינגאהם, סוריה תאלץ לבצע שינויים נוספים בנוסח, אם ברצונה לזכות בהסכמה האמריקנית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by