בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תת שר החוץ האמריקני: סוריה "מדינה סוררת" 
 
 איום כפול של סוריה. בולטון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

לדבריו סוריה מהווה איום כפול מכיוון שהיא מפתחת נשק להשמדה המונית ובמקביל מעניקה חסות לארגוני טרור; בולטון: מדובר בסכנה לביטחון הבינל' והלאומי בארה"ב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תת שר החוץ האמריקני האחראי על פירוק נשק, ג'ון בולטון, תוקף בחריפות את סוריה ומגדיר אותה אחת מה"מדינות הסוררות", יחד עם איראן, צפון קוריאה ולוב.

בעדות שנתן היום (שלישי) בפני ועדת החוץ של בית הנבחרים אמר בולטון, כי האיום של סוריה הוא כפול, מכיוון שהיא מפתחת נשק להשמדה המונית ובמקביל מעניקה חסות לארגוני טרור. השילוב של שני הגורמים הללו, טוען בולטון, הופך את סוריה למסוכנת לביטחון הבינלאומי ולביטחון הלאומי בארה"ב.

בולטון התייחס למצב בסוריה ואמר כי ארצו מדגישה את הצורך בפתרון בדרכי שלום ודיפלומטיה, אך עם זאת יש "לשמור על האפשרות להשתמש בכל כלי אפשרי בארגז הכלים", כהגדרתו.

בעדותו אמר בולטון כי אין לארה"ב ראיות לכך שסוריה איפשרה לעיראק להחביא בתחומה נשק להשמדה המונית, אך ציין כי סוריה סייעה ועדיין מסייעת לנאמני סדאם חוסיין, והזכיר את תוכנית הנשק הכימי של סוריה, שנמצאת בפיתוח מתמיד, ואת ניסיונה להצטייד בטילים עם אופציה לראש נפץ כימי.
 

פאוול: סוריה ממשיכה לתמוך בטרור

 
אתמול האשים מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, את סוריה כי היא ממשיכה לתמוך בפעולות טרור ואינה מפסיקה את הסתננות המחבלים לעיראק.

במסיבת עיתונאים שקיים אמש בתיקרית אמר פאוול כי המנהיגות הסורית לא פעלה נגד הטרור בכוח וביסודיות הרצויים. לדברי פאוול, "הקונגרס ידון ביום שלישי בתגובתו המעשית לנושא". הדו"ח שיוגש לקונגרס עוסק גם בהמשך פעילות החיזבאללה בלבנון ובהמשך הפיתוח לנשק להשמדה המונית בסוריה.

פאוול אומר כי בביקורו האחרון בדמשק הבהיר למנהיגי סוריה כי וושינגטון תובעת "סיום התמיכה בפעילות טרור וגירוש פעילי הטרור". לדברי פאוול "הבהרתי לסורים כי כדי לקיים יחסים טובים עם ארצות הברית ועם עיראק המתחדשת, עליהם לעשות כל שביכולתם כדי לוודא שהאנשים הבלתי נכונים לא עוברים את הגבול כדי לגרום צרות בעיראק".

סוריה דוחה את טענות ארצות הברית, ואומרת כי היא שותפה למלחמה העולמית נגד הטרור. בנוגע לתמיכתה בחיזבאללה טוענת סוריה כי זכותה לתמוך בארגון המתנגד לישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by