בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים בקולומביה: ELN אחראי לחטיפת הישראלים 
 
 אלפי חיילים משתתפים בחיפושים באזור סיירה נבדה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

קודם לכן הכחישו אנשי ה-FARC כי הם אחראים למעשה והאשימו את הצבא בחטיפה במגמה לקצור שבחים מהנשיא; במשרד החוץ ממשיכים לעקוב אחר ההתפתחויות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים בצבא קולומביה אומרים הבוקר (רביעי) כי ארגון ELN ולא FARC הוא שאחראי לחטיפת המטיילים הישראלים. ארגון ELN, צבא השחרור הלאומי מרקסיסטי, הוקם בשנת 1965 בהשראת מהפכנים כמו צ'ה גווארה ופידל קסטרו, מתאפיין בחטיפות ופעולות סחיטה כדי לממן את פעילויותיו, בהן סחר נרחב בסמים.

הלילה הכחיש ארגון המחתרת הקולומביאני FARC כי הוא המעורב בחטיפת שמונת התיירים הזרים, בהם ארבעה אזרחים ישראלים, ביום שישי באתר "העיר האבודה" בצפון מזרח המדינה. בהודעה שפרסם האשים הארגון את צבא קולומביה כי ביים את החטיפה כדי לזכות בהון פוליטי דרך "מציאת החטופים".

"זהו שקר שיחידות הגרילה שלנו אחראית לחטיפת שמונת התיירים", נאמר בהודעת הארגון, "כל הפעילות הטרוריסטית נגד תיירים בסיירה נבדה מתבצעת על ידי המודיעין הצבאי של קולומביה". לארגון 17,000 פעילים. בין המטיילים שנחטפו גם שני אזרחים בריטיים, אזרח ספרדי ואזרחית גרמניה.

בצבא קולומביה אומרים בתגובה כי הם אינם אחראים לחטיפת המטיילים, וכי ארגון המחתרת הוא שאחראי לחטיפתם. לדברי גורמים בצבא, הם פועלים בניסיון לשחרר את החטופים.

בישראל בודקים את מידת מהימנות המידע החדש ובחדר המצב של משרד החוץ ממשיכים לעקוב אחר ההתפתחויות בפרשה. הבוקר מתקיימת במשרד החוץ שיחת ועידה עם שגריר קולומביה בישראל. לדברי השגריר, ככל הידוע לו החטופים הישראלים כן מוחזקים בידי ארגון FARC.

ארבעת הישראלים החטופים הם: בני דניאל (23), ממעלה אדומים, אורפז אוחיון (22), ממעלה אדומים, עידו יוסף גיא (26), מחיפה וארז אלטויל (24), מהרצליה.
 

חשדות נגד שורת ארגוני גרילה הפועלים באזור

אמש אמר רמטכ"ל צבא קולומביה, הגנרל קרלוס אוספינה, כי אינו שולל את האפשרות שהחוטפים אינם חברי FARC, אלא אנשי צבא השחרור הלאומי (ELN), ארגון מחתרת אחר, שמאלני-קיצוני שגם חוטף אנשים תמורת כופר. לדבריו, החיפושים עשויים להימשך זמן רב.

ביממה האחרונה הגביר הצבא את מאמצי החיפוש אחר החטופים באזור ה"סיירה נבדה" שבצפון המדינה. מסוקי חיל האוויר סרקו את השטח באופן יסודי בניסיון לאתר את החטופים ומקום המסתור של החוטפים. "אנו עושים כל מאמץ כדי להציל אותם", הבהיר אמש נשיא קולומביה, אלברו אוריבה.

אמש סיפרו אינידיאנים המתגוררים בהרי סיירה נבדה כי ראו את שמונת התיירים עם חוטפיהם בכפר ביום שבת אחר הצהריים. לדבריהם, החוטפים גנבו מהם בקר ורכוש אחר, בעת שחצו את הכפר עם החטופים.

גורמים רשמיים בקולומביה אישרו כי מדובר בעדות הראשונה שמצביעה על כיוון הימלטות החוטפים, דרומה מאתר העתיקות "העיר האבודה", כנראה לעבר מקומות מסתור.

"העיר האבודה" הוא אתר עתיק השוכן בלב הג'ונגל, כ-750 קילומטרים צפונית לבירה בוגוטה, שאליו ניתן להגיע רק במסע רגלי של מספר ימים. למרות הסכנות הרבות הכרוכות בכך והארגונים החמושים הפועלים באזור מנסים טיילים רבים להגיע לאתר, שהגלה רק בשנות השבעים. קולומביה נחשבת ל"בירת החטיפות" העולמית: מידי שנה נחטפים במדינה הלטינית כ-3,000 בני אדם, רבים מהם תיירים זרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by