בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משלחת ישראלית תנסה לשכנע ארה"ב לא לקצץ בערבויות 
 
 ארה``ב מצפה שהגדר תהיה צמודה לקו הירוק. חלק בתוואי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ממשל בוש שוקל לקזז עלות הקמת קטעים בעייתים בגדר מהערבויות לישראל; שרון דחה הדיון בהקמת השלב הבא של הגדר, באזור רמאללה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משלחת ישראלית תצא בשבוע הבא לוושינגטון ותיפגש עם היועצת לביטחון לאומי, קונדוליסה רייס. חברי המשלחת, מנהל לשכת ראש הממשלה, דב וייסגלס, מנכ"ל משרד הביטחון, עמוס ירון וראש החטיבה האסטרטגית במטכ"ל, תא"ל עיבל גלעדי, ינסו לשכנע את ממשל בוש שלא לקצץ מן הערבויות שניתנות לישראל.

שר האוצר האמריקני, המבקר בירושלים, אמר אתמול (רביעי) כי הממשל האמריקני שוקל לקזז את עלות הקמת גדר ההפרדה מהערבויות שהובטחו לישראל, בנוסף לקיזוז הכספים שמשקיעה ישראל בשטחים.. דובר הבית הלבן אמר כי מזכיר המדינה, קולין פאוול, מונה לטפל בנושא והוא שיכריע בסוגיה.

הדובר, סקוט מק'קלן הדגיש כי עמדתו של הנשיא, ג'ורג' בוש, בנושא הגדר נותרה בעינה וכי נמשך המשא ומתן בעניין בין הממשל לישראל. לאחרונה נודע כי ראש הממשלה, אריאל שרון, החליט כי תוואי הגדר באזור מערב השומרון לא יכלול את אריאל, כדי להמנע ממחלוקת עם האמריקנים.

שרון דחה ישיבה של הקבינט המדיני-בטחוני, בה אמורים היו השרים לאשר את הקמת השלב הבא בגדר, בקטע שבין היישוב אלקנה למחנה עופר, שליד רמאללה. קודם לדיון העביר הממשל אזהרה לישראל מפני החלטה על הקמת גדר ממזרח לאריאל וקדומים.

מסר ברוח דומה העביר השליח האמריקני לאזור, ג'ון וולף, למנכ"ל משרד הביטחון, עמוס ירון, בהבהירו כי ארה"ב מצפה שתוואי הגדר יעבור קרוב ככל האפשר לקו הירוק, ולא יחדור לעומק שטחי הגדה. כל חריגה מהדרישות האמריקניות עלולה להביא לקיצוץ הערבויות.

בהסכם הערבויות נאמר, כי ארה"ב יכולה לקזז מהן את הסכום שמשקיעה ישראל בבנייה בהתנחלויות. עם זאת, הממשל הסכים שלא לקצץ מהערבויות את עלות הקטעים שכבר הוקמו בגדר.

לנוכח העמדה האמריקנית, מתכנן שר הביטחון, שאול מופז, להציע תוכנית פשרה לקבינט ולדחות את הקמת הגדר באזור אריאל. לפי ההצעה של מופז, לא תוקם גדר בין עלי זהב לאלקנה ובמרחק הזה, שאורכו כשלושה קילומטרים, יוצבו כוחות צבא גדולים שיאבטחו את היישובים.
 

טרם הועבר המימון להמשך הבנייה בגלבוע

 
בתוך כך מתעכבת ההצבעה בוועדת המשנה לתקציב הביטחון בכנסת, על העברת מימון בסך 450 אלף שקלים להמשך בניית הגדר באזור הגלבוע וחבל התענכים.

בשל המחסור במימון הורה מנכ"ל משרד הביטחון לקבלנים של הגדר באותו אזור להפסיק לאלתר את עבודתם, אך אלו החליטו להמשיך בעבודות בשבועיים הקרובים, מתוך אחריות ציבורית ודאגה לתושבי האזור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by