בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערפאת: הסכם לחידוש ההודנה - בקרוב 
 
 אנחנו הר שאף סערה לא מזיזה אותו. ערפאת (רויטרס)   
 
חדשות נענע

לדבריו, נמשכים הדיונים עם הפלגים הפלסטינים; מציע לחזור ולשבת ליד שולחן הדיונים, כמו בעבר; ברגותי פועל לקידום הפסקת אש חדשה; ; עספור: החמאס ישקול האפשרות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, התראיין הערב (רביעי) לערוץ 10 וזאת בעקבות החלטת הקבינט מדיני-בטחוני לסלקו מהשטחים. ערפאת אמר כי בין הפלגים הפלסטינים והרשות קרובים להגיע להסכם על חידוש ההודנה.

ערפאת נשאל האם הוא מאוכזב על כך שהאמריקנים הטילו וטו על ההצעה שלא לגרשו מהשטחים, וענה: "זה לא מרגש אותי ולא מזיז לי. זה לא הווטו הראשון, זה מעולם לא השפיע עלינו, אנחנו כמו הר שאף סערה אינה מזיזה אותו. ההפגנות בעולם הערבי, בשטחים ואינדונזיה ובצ'ילה הם התגובה הטובה ביותר לווטו האמריקני והחלטת ישראל".

עוד נשאל, מה צריך לעשות על מנת שהפיגועים ייפסקו לחלוטין ועל כך ענה ערפאת: "שנתחייב ליישום מפת הדרכים, ושנשב ליד שולחן הדיונים, אחד לצד השני, כמו בעבר. איך חתמנו עם שרון ונתניהו על הסכם חברון והבאנו לשם כוח בינ"ל? נכון או לא?".
 

ברגותי פועל לקידום הפסקת האש

 
ראש התנזים לשעבר בגדה, מרואן ברגותי, שעצור ועומד למשפט בישראל, שיגר שליחים להנהגת החמאס בסוריה, לדון עמה בהפסקת אש עם ישראל, כך דיווח היום "קול ישראל". על פי דיווח נוסף של הרשת, עדנאן עספור, מבכירי החמאס בשומרון, אמר היום כי הארגון יהיה מוכן לשקול הפסקת אש חדשה, אם יקבל ערבויות להפסקת ההתקפות של ישראל על בכירי החמאס ופלסטינים בכלל.

בתוך כך דחתה אתמול ישראל יוזמה פלסטינית חדשה להפסקת אש. יועצו של יושב ראש הרשות הפלסטינית לביטחון לאומי, ג'יבריל רג'וב, הציע אתמול כי הרשות תתחייב לעצירה מוחלטת של כל הפיגועים, אם ישראל תפסיק את פעולותיה נגד הפלסטינים, כולל ההתנקשויות, ההפצצות והריסת הבתים, ותקפיא את הבנייה בהתנחלויות.

עוד נדרשת ישראל, על פי הצעת רג'וב, להפסיק לבנות את גדר ההפרדה, להסיר את הסגרים מעל הערים הפלסטינית ולאפשר לערפאת לצאת מהמוקטעה ברמאללה. גורמים פלסטינים אמרו כי ראש הממשלה הנבחר ברשות, אבו עלא, עומד מאחורי היוזמה וכי היו"ר, יאסר ערפאת, מפקח על המהלך לאחר שאישר באופן עקרוני את הפסקת האש.

לדברי הגורמים, ההודנא הקודמת קרסה משום שישראל לא היתה חלק ממנה, וכעת יש להכריז הפסקת אש בין הרשות לבין ישראל, בלי קשר לארגונים הפלסטינים השונים.

בישראל הגיבו בספקנות ובקרירות להצעה החדשה. שר החוץ, סילבן שלום, אמר כי אנשי הרשות עושים מאמצים להגיע להפסקת אש, בגלל שארגוני הטרור והרשות חוששים מהתגובה הצבאית הישראלית. הוא הדגיש כי "שום דבר לא יתקדם פה כל עוד ערפאת כאן".
 
גורמים ביטחוניים ומדיניים העריכו כי החמאס מרסן את פעולותיו, לאחר שהבין את ההשלכות של הפיגועים שהוא מבצע בישראל.

עוד אומרים הגורמים כי ישראל לא תוותר על דרישתה מהממשלה הפלסטינית, לפרק את ארגוני הטרור מנשקם ולחסל את תשתית הטרור.

רג'וב הביע היום אכזבה מתגובתה של ישראל ליוזמה שהציע וקרא לקהילה הבינלאומית לתמוך ביוזמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by