בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הורשעו שלושה מחברי מחתרת "בת עין" 
 
 עשינו טעות, אנחנו מתחרטים. מורג היום בבית-המשפט (קמרה 2000)   
 
חדשות נענע

השופטים קבעו כי ירדן מורג, שלמה דביר ועופר גמליאל תכננו פיגוע ראווה בערבים; לכתבים אמרו שהם מתחרטים על מעשיהם; משפטם של יוסף בן ברוך ונועם פדרמן נמשך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיעו היום (רביעי) שלושה מחברי מחתרת "בת עין" בעבירות של ניסיון לרצח והחזקת נשק. גזר דינם של השלושה, ירדן מורג, שלמה דביר ועופר גמליאל, יינתן בעוד שבוע.

השופטים קבעו כי השלושה התכוונו לבצע פיגוע תופת בערבים, כנקמה על פיגועי הטרור נגד יהודים. הנאשמים נתפסו בחודש אפריל 2002 בשכונת א-טור שבמזרח ירושלים, כשהם גוררים עגלה טעונה בחומרי חבלה.

גרירת העגלה בשעה שלוש לפנות בוקר עוררה את חשדם של שוטרים, שערכו בה חיפוש ומצאו שתי לבנות חבלה, שני בלוני גז, מאות ליטר של סולר וברגים. הם נעצרו, ומחקירתם עלה שהתכוונו לפוצץ את עגלת התופת ליד בית הספר לבנות בשכונה. בנוסף, התכוונו לפוצץ עגלת תופת ליד בית החולים "מוקאסד".

השלושה טענו להגנתם, שלא התכוונו לבצע פיגועים אלא רק לעורר הד תקשורתי באמצעו הבערת העגלה. השופטים דחו את הטענות באמרם, שכדי להבעיר אש אין צורך בלבני חבלה וחביות סולר. השופטים אף קבעו, שמקום הפיגוע נבחר בקפידה, משום שעל פי רוב אין בו סיורים של המשטרה ושל משמר הגבול.

לאחר הינתן פסק הדין אמרו ירדן מורג ושלמה דביר לכתבים, כי הם מתחרטים על מעשיהם וכי אין בכוונתם לערער עליו. מורג אמר, שידוע לו שעשה טעות, ושעליו לשלם עליה.

משפטם של שניים מחברי המחתרת עדיין נמשך. יוסף בן ברוך, שנחשב למתכנן פעולותיה של המחתרת, נאשם בניסיון לרצח, ונועם פדרמן, מואשם בעברות של אחזקת נשק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by