בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אישום: בכיר במנהל המקרקעין קיבל שוחד מדודי אפל  

אישום: בכיר במנהל המקרקעין קיבל שוחד מדודי אפל

 
 
חדשות נענע

כתב אישום הוגש היום נגד עודד טל, בכיר במינהל מקרקעי ישראל; טל מואשם כי העביר מיליוני שקלים מכספי הציבור לחשבונו של אפל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בבית משפט השלום בתל אביב הוגש היום (רביעי) כתב אישום נגד עודד טל, בכיר לשעבר במינהל מקרקעי ישראל, הנאשם בנטילת שוחד ובהפרת אמונים. חלק מן האישומים נגדו קשורים באיש העסקים דוד אפל.

טל, תושב רמת גן בן 47, שימש כמנהלו של מחוז תל אביב במינהל וכמנהל אגף המחוזות. מסעיף האישום הראשון נגדו עולה, ששינה מכרז לבנייה בגבעת שמואל לטובתו של אפל. משמעותם של שינויים אלה היתה הטבות בסך עשרות מיליוני דולרים, על חשבון הציבור. טל אף נאשם באישור מסמכים, שעסקו בהטבות שניתנו לחברת "מגדל הזוהר", אליה קשור אפל. טל עשה זאת בלי להיוועץ ביועצים המשפטיים של המינהל, ועל כך הוא נאשם בהפרת אמונים שישי בה משום פגיעה בציבור.

על פי כתב האישום, בשנת 1998 הועבר טל לתפקיד פחות בכיר, ובעקבות כך ביקש מאפל להפעיל קשרים כדי לארגן לו פגישה עם שר התשתיות דאז. שנה לאחר מכן ניסה להשתמש בקשריו עם יהודה אבידן, שהיה לוביסט בכנסת ומקדם תוכניות מטעם "מגדל הזוהר", כדי לקבוע פגישה עם שר התשתיות הנכנס, אלי סוויסה.

טל מואשם עוד כי ניסה להקטין את חובה של אשתו של אפל, לאחר שנדרשה לשלם למינהל סכום של למעלה מ-250 אלף שקל עבור דמי חכירה לביתה בתל אביב. הוא אף ניסה לבטל את התביעה שהוגשה נגדה, לאחר שסירבה לשלם את הכסף. בסופו של דבר הורתה היועצת המשפטית של מחוז תל אביב במינהל להחזיר את התיק לבית המשפט.

קשריו עם אפל כללו גם ניסיון להשיג משרה לאשתו של טל. הוא פנה לאחד העובדים בחברת "מגדל הזוהר", וביקש ממנו להעסיק את אשתו כעורכת דין בחברה. זאת, בשעה שהתנהל משא ומתן בין המינהל לבין החברה בנוגע לשינויים שביקשה במכרז. אנשי "מגדל הזוהר" סיכמו עם אשתו של טל, שתקבל תפקיד כעורכת דין בפינוי הדיירים המפונים בקרקע בגבעת שמואל, וכי תקבל מקדמה של 20 אלף דולר עבור העבודה. למרות זאת, מסיבות שאינן ידועות לרשות, לא נחתם ההסכם הזה.

טל נאשם עוד בשוחד ובהפרת אמונים על קשריו עם הקבלן סמי מצלאווי. הקבלן עסק בשנת 2000 בבנייתם של מספר פרויקטים במחוז מרכז, והשתמש בשירותי המינהל. טל ניצל את מעמדו, כשלחץ על מצלאווי לספק עבודה לאשתו. למרות שמצלאווי השיב לו, שאין הוא זקוק לכישוריה, המשיך טל ללחוץ עליו בתואנה שמשפחתו נמצאת בקשיים כלכליים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by