בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אלחנן טננבאום העביר מכתב למשפחתו 
 
 השחרור קרוב מתמיד. אביטן, סועאד ואברהם (מתוך אתר החטופים)   
 
חדשות נענע

כך דווח הערב בערוץ 2; מקורות בטחוניים ומדיניים: עסקת עם החיזבאללה קרובה מתמיד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אלחנן טננבאום, החטוף הישראלי הנמצא בידי החיזבאללה, העביר לאחרונה מכתב למשפחתו בישראל, באמצעות השליח הגרמני שביקר אותו בשבי לפני כחודש, כך דווח הערב (חמישי) בערוץ 2.

בתוך כך, מקורות מדיניים וביטחוניים העריכו הבוקר כי ישראל תחתום בקרוב על עסקה עם החיזבאללה, במסגרתו יוחזרו שלושת חיילי צה"ל החטופים: בני אברהם, עדי אביטן ועומר סועאד (שככל הנראה כבר אינם בין החיים) והאזרח אלחנן טננבאום. עוד נודע, כי אילן בירן המרכז את המגעים מטעם ישראל ייצא בקרוב לגרמניה כדי לדון ככל הנראה בפרטים האחרונים של העסקה.

שר החוץ, סילבן שלום, אמר אתמול כי ישנם מגעים מתקדמים להחזרת החיילים החטופים בלבנון והאזרח השבוי אלחנן טננבאום. "כולנו תקווה שבחגים האלה נוכל לבשר בשורה משמחת", אמר שלום. מזכ"ל החיזבאללה, חסן נסראללה, אמר מוקדם יותר השבוע, כי השבועות הקרובים יהיו מכריעים בעניין עסקת חילופי שבויים עם ישראל. "כעת אנו מתדיינים בנושא מספר האסירים שישוחררו, וזהותם", אמר.

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי ראשי החיזבאללה נועדו אמש בלבנון עם בכירים בארגון החמאס ודנו בעסקת השבויים. בפגישה הוזכרו שמות של אסירים הצפויים להשתחרר, וביניהם, עפ"י הדיווח, גם מרוואן ברגותי.

בישראל מאשרים כי במסגרת העיסקה ישוחררו גם אסירים פלסטיניים (בעבר הוכחש כי ברגותי ישוחרר במסגרת עסקה). על פי מקורות זרים, הסכמה עקרונית בעניין הועברה למתווך הגרמני, ארנסט אורלאו. בישראל היו מעוניינים ששחרור כזה ייעשה בצנעה ואולי אף יוצג כמחווה לפלסטינים. אולם, החיזבאללה אינו מעוניין לתת לכך יד וינסה לגרוף את מירב הרווחים מהשחרור.

ההסכמה הישראלית חורגת מהנוסחה שליוותה את כל המגעים שהתקיימו בשנים האחרונות עם חיזבאללה. הארגון דרש בעסקאות קודמות שחרור של אסירים פלסטינים, אולם ישראל הקפידה להימנע מכך, כדי שלא לתת לחיזבאללה דריסת רגל בזירה הפלסטינית, וכדי שלא לעודד את הפלסטינים לחטוף ישראלים.
 

גם דיראני ועובייד ישוחררו

 
במסגרת העיסקה הנרקמת ישוחררו ככל הנראה גם מוסטפה דיראני והשייח עובייד, וזאת למרות התנגדותה העזה של משפחת ארד.

עורך דינם של דיראני ועובייד אומר הבוקר ב"קול ישראל", כי בעבר כבר בוצע הליך דומה, במסגרתו ישראל הייתה קרובה לחתימת הסכם עם החיזבאללה, אולם הדבר קיבל פחות פומביות. עורך הדין הוסיף עוד כי המתווך הגרמני ביקר גם את דיראני ועובייד (במקביל לביקור שערך אצל טננבאום), התרשם ממצבם ולקח מכתבים לבני משפחותיהם.

המידע על שחרורם הקרוב של דיראני ועובייד מקבל משנה תוקף, גם בשל העובדה שביום ראשון נועד רה"מ שרון עם בני משפחת ארד, ואמר להם כי ייתכן כי השניים ישוחררו כחלק מן העסקה עם חיזבאללה. "אצטרך לקבל החלטה קשה", אמר שרון למשפחת ארד.

תמי ארד אמרה לאחרונה כי אם ישוחרר דיראני, הרי שבעלה יישאר בשביו לנצח. לטענת ארד החיזבאללה משמש קו ישיר לאיראן, "נסראללה לא עובד בלי שהאיראנים לא אומרים לו מה לעשות, והוא בסך הכל שלוחה של האיראנים, והאיראנים יודעים מה קרה לרון, נסראללה יודע מה קרה לרון. כנראה שהאיראנים אומרים שרון ארד הוא מחוץ לתחום".

ארד סיפרה כי בשנה הראשונה רון כתב למשפחה מכתבים ושלח תמונות, אבל היום היא מתארת את הרגשתה הקשה ואומרת שהיא איננה מסוגלת לישון בלילה: "קיוויתי עד היום שלא רק אני לא יכולה לישון אלא גם אנשים נוספים במערכת הבטחון לא יכולים, אבל מסתבר שיש כאלה שכבר ישנים". עוד אמרה: "התחושה שלי היום היא שמדינת ישראל השלימה עם המצב הזה, אם ישוחרר דיראני, רון ארד יהיה נעדר לעד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by