בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יהודי רומא: התנצלות ברלוסקוני אינה מספקת 
 
 ברלוסקוני נפגש עם ראש קהילת יהודי רומא (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ר"מ איטליה נפגש עם הקהילה וחזר בו מהתבטאויותיו כי מוסוליני מעולם לא הרג אף אחד ושלח את אויביו ל"נופש"; 5,910 מיהודי איטליה נרצחו בשואה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ממשלת איטליה, סילביו ברלוסקוני התנצל אמש (רביעי) בפני היהודים בעקבות התבטאותו כי בניטו מוסליני מעולם לא הרג אף אחד. אולם, מנהיגי הקהילה היהודית מסרו כי ההתנצלות היתה אמורה להיות בפני כל האיטלקים ולא רק בפני היהודים.

ברלוסקוני ביקר את מנהיגי הקהילה בבית הכנסת הגדול ברומא על מנת להתפייס עימם לאחר שיצאו נגדו וטענו כי התבטאויותיו על הדיקטטור הפשיסטי פוגעות ומקוממות. בראיון למגזין בריטי אמר רה"מ כי מוסוליני היה מנהיג נדיב, ששלח את אויביו ל"נופש" בגלות וכי לא היה דם על ידיו.

עמוס לוצאטו, ראש הקהילה היהודית באיטליה מסר לאחר הפגישה עם ברלוסקוני כי הוא התנצל בפני הקהילה ובמיוחד בפניו, אך לא בפני העם האיטלקי, "הוא התנצל על הצער שגרם לי, אך הוא לא פגע בי רק כיהודי אלא גם כאיטלקי".

מוסוליני שלט באיטליה משנת 1922-1943, ולחם מלחמות עקובות מדם באפריקה עוד לפני שחתם על הסכם לשיתוף פעולה עם השלטון הנאצי. החוקים האנטישמיים שחוקק בשנת 1938 הובילו לגירושם של כ-7,000 מיהודי איטליה למחנות ההשמדה הנאצים. כ-5,910 מיהודי איטליה נרצחו בשואה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by