בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון הגיב בביטול לגינוי האו"ם 
 
 עדיין פה. ערפאת (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שרון: לא נשנה את עמדותינו בגלל הצבעה כזו או אחרת; הנשיא קצב: ארגוני הטרור שואבים עידוד מההחלטה; שרון דחה את בקשתו של השר פורז לדיון חוזר בהחלטה לגירוש ערפאת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, הגיב היום (ראשון) בביטול על הגינוי של האו"ם, בעקבות החלטתה של ממשלת ישראל לגרש אתיו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת. בישיבת הממשלה אמר שרון: "לא נשנה את עמדותינו בגלל הצבעה כזו או אחרת. ישראל תמצא דרכים למנוע הפרעות מצידו של מי שמסב לה נזק רב כל כך.

נשיא המדינה, משה קצב, תקף גם הוא את החלטת הגינוי של האו"ם, ואמר כי ארגוני הטרור שואבים ממנה עידוד: "לא ראיתי את אותה נחישות במוסדות האו"ם בדיונים על בלימת הטרור הפלסטיני, למרות שהיה להם הכוח". לדבריו, אם האו"ם היה מגלה נחישות דומה לזו של ארצות הברית במאבק בטרור, הדבר היה משפיע על הפעילים וגם על יאסר ערפאת.

בישיבת הממשלה התייחס שרון לבקשת שר הפנים, אברהם פורז, לחזור ולדון בנושא גירושו של ערפאת, לאחר שלטענתו ההחלטה גורמת נזק לישראל. שרון אמר כי אין סיבה להיבהל ולכן אין טעם לדון מחדש בהחלטה.

עצרת האו"ם החליטה ביום שישי בדיון חירום לגנות את ישראל ולדרוש ממנה להסיר את האיום "לסלק" את ערפאת. הצעת ההחלטה זכתה לתמיכת 133 מדינות, בהן רוסיה ו-15 מדינות האיחוד האירופי. ארבע מדינות התנגדו להחלטה: ישראל, ארה"ב, איי מרשל ומיקרונזיה. 15 מדינות נמנעו, בהן אוסטרליה, קנדה, קניה וקולומביה.

הנוסח שאושר קורא לישראל שלא לאיים על חיי ראש הרשות הפלסטינית ולהימנע מגירושו. כן נכלל בהחלטה גם גינוי לפיגועי הטרור ולמדיניות החיסולים. ארה"ב דרשה שההחלטה תגנה במפורש את החמאס, הג'יהאד האיסלאמי ואת גדודי אל אקצה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by