בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוש: תהליך השלום מוקפא כל עוד ערפאת בשלטון 
 
 ``ערפאת הכשיל את אבו-מאזן``. בוש (רויטרס)   
 
חדשות נענע

לדבריו, ערפאת נכשל כמנהיג; ביקורת על דברי הנשיא קצב שאמר היום כי אם ערפאת יילחם בטרור, הוא יזכה להכרה בינלאומית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש אמר אחר הצהריים (חמישי) במסיבת עיתונאים מיד לאחר פגישתו עם מלך ירדן עבדאללה, כי כל עוד שולט ערפאת ברשות, יוקפא תהליך השלום: "ערפאת נכשל כמנהיג וחתר תחת ראש הממשלה לשעבר, אבו-מאזן שניסה לפעול כנגד ארגוני הטרור". בוש הוסיף כי הוא מחוייב ל"מפת הדרכים" ומקווה להנהגה פלסטינית שתקדיש עצמה למלחמה בטרור.

מלך ירדן עבדאללה השני, אמר כי ישראל והפלסטינים חולקים יחדיו את האשמה לעיכובים ביישום "מפת הדרכים". לדבריו רצון עז יותר של שני הצדדים היה מונע את התפטרותו של אבו-מאזן.

מחר תכנס העצרת הכללית של האו"ם כינוס חירום בעניינו של ערפאת, ובכך קיבלה למעשה את דרישת המדינות הערביות שהצעתן הקודמת שהוגשה למועצת הביטחון נכשלה, לאחר שארצות הברית הטילה וטו בעניין.

גורמים מדיניים מתחו ביקורת על דבריי קצב

גורמים בלשכת ראש הממשלה מתחו היום ביקורת על דברי נשיא המדינה, משה קצב שהתייחס ליוזמת הפסקת האש החדשה של יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, ואמר כי אם ערפאת יפעל נגד הטרור הוא יוכל לזכות בהכרה בינלאומית ואף ניתן יהיה לחדש את התהליך המדיני.

גורמים מדיניים מוסרים כי הם דוחים מכל וכל את הצעת הפסקת האש של ערפאת, והם אינם יודעים על מה קצב מסתמך, "מבחינתו האיש לא רלוונטי, ואנחנו לא מצפים ממנו לדבר, הוא מיועד לגירוש ולא לתהילת עולם".

שר החוץ, סילבן שלום שנשאל על הצעת הפסקת האש אמר: "במשך 10 שנים האיש הזה מהתל בנו ונותן תמיד ברגע שנראה לו כנכון את אותם קולות של שלום, ולכן ההצעה שלו היא הצעה שנועדה לצורכי תעמולת חוץ ופנים ונועדו להציל אותו עצמו".

בתגובה לביקורת מסר דובר בית הנשיא, כי יש לשים לב לכל הדברים שהנשיא קצב אמר: "הנשיא הטיל אחריות גדולה מאוד על ערפאת לפעול נגד הטרור, ואם ערפאת יביא לפירוק ארגוני הטרור מנשקם, הרי שאיש לא צריך להתלונן".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by