בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קולומביה: שבוע חלף מאז החטיפה; החיפושים נמשכים 
 
 לחץ מאסיבי. צבא קולומביה בפעולה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

המחפשים מתרכזים כעת באיזור פאריחה שבדרום מחוז סזאר; בבוגוטה מעריכים כי הלחץ שמפעיל הצבא על החוטפים עשוי להביא לשחרורם של הישראלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שבוע חלף מאז חטיפת ארבעת התיירים הישראלים בקולומביה ועדיין לא ברור מה עלה בגורלם. עיתוני קולומביה מדווחים הבוקר (שישי) כי כוחות הצבא שמחפשים אחר התיירים החטופים, מתמקדים באיזור פאריחה שבדרום מחוז סזאר, בצפון המדינה, לאחר שאינדיאנים הגרים באיזור דיווחו כי החוטפים שדדו מהם פרים. כוחות החיפוש נעים כעת בזהירות בנתיב הבחירה המשוער של הקבוצה, מחשש למארבים של החוטפים. במקומות נוספים באיזור, הציב הצבא מחסומי דרכים והוא מבצע סריקות נרחבות באיזור.

אתמול נמצא באזור החיפושים תיק, שככל הנראה שייך לאחד התיירים החטופים. זוהי פיסת המידע הראשונה שהגיעה בפרשה מאז החטיפה. הנחת העבודה במשרד החוץ בירושלים היא שהארבעה בחיים, וכעת מחכים שהחוטפים, בין אם מדובר בארגון FARC, או בארגון ELN, יצרו קשר ויציגו את דרישותיהם.

אמש אמרו גורמים קולומביאנים בבירה בוגוטה: "הלחץ שמפעיל צבא קולומביה על המחתרת המקומית עשוי להביא לשחרור 4 החטופים הישראלים". הגורמים אמרו שמטרת פעילות הכוחות בצפון קולומביה היא למנוע מחברי המחתרת להימלט להרים

שגריר ישראל בקולומביה, יאיר רקנאטי, טס אתמול מהבירה בוגוטה לעיר סנטה מרתה שבצפון המדינה, הקרובה לאזור סיירה נוואדה בו מתמקדים החיפושים אחר המטיילים החטופים. לדברי גורמים במשרד, נסיעת השגריר אינה בעקבות מידע חדש, אלא תוכננה מראש על מנת לעקוב מקרוב אחר החיפושים.

ארבעת הישראלים החטופים הם: בני דניאל (23), ממעלה אדומים, אורפז אוחיון (22), ממעלה אדומים, עידו יוסף גיא (26), מחיפה וארז אלטויל (24), מהרצליה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by