בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
וייסגלס יציג בוושינגטון את התכנית לגדר ההפרדה 
 
 מופז בוחן את תוואי הגדר באזור מזרח ירושלים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ינסה לשכנע את האמריקנים לא לקזז עלות הגדר מהערבויות; שרון דרש להחליף יו"ר ועדה לתקציב הביטחון, לאחר שעיכב את תקציב גדר ההפרדה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהל לשכת ראש הממשלה, עו"ד דב וייסגלס, יציג ביום שני בפני בכירי הממשל האמריקני את "תוכנית הפרצה" הישראלית לבניית גדר ההפרדה במרכז הארץ. לפי התוכנית, אותה יזם שר הביטחון שאול מופז, תקים ישראל את הגדר ממזרח להתנחלויות אריאל וקרני שומרון. הגדר לא תקיף את היישובים, וגם לא תחובר לגדר העיקרית שנבנית לאורך הקו הירוק. הקטע שיישאר פתוח יוגן בכוחות מתוגברים של צה"ל.

קטעי הגדר שבמחלוקת הם קטע שמתוכנן להיסלל באזור אוניברסיטת אל קודס, קטע באזור בית אריה, והאיזור שממערב לאריאל. וייסגלס ומנכ"ל משרד הביטחון, עמוס ירון ידגישו בפני היועצת האמריקנית לביטחון לאומי, קונדליסה רייס, כי תוואי הגדר חיוני לישראל מבחינה ביטחונית.

בסוף השבוע דנו השרים בהמשך בניית הגדר, ראש הממשלה, אריאל שרון, ביקש מהשרים להכריע בין שלוש אפשרויות: הכללת העיר אריאל בתחומי הגדר, דבר שהממשל האמריקני מתנגד לו נחרצות, דחיית בניית קטע הגדר העובר ליד אריאל למועד מאוחר יותר, או השארת אריאל מחוץ לגדר ובניית מערכת מכשולים נפרדת עבורה, מהלך שלו מתנגדים המתנחלים.

גורמים מדיניים בירושלים מסרו כי ההתלבטות העיקרית היא בנושא הביטחוני והכלכלי. אם אריאל תכלל בתוואי הגדר קיימת האפשרות שהאמריקנים יקצצו בערבויות, וישראל תיאלץ לספוג את הקיצוצים. ארה"ב הודיעה כי אין בכוונתה לממן את קטע הגדר המקיף את אריאל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by