בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נשים בכוויית תובעות זכות הצבעה 

נשים בכוויית תובעות זכות הצבעה

 
 
חדשות נענע 

חמש נשים הגישו עתירה נגד הממשלה בתביעה להעניק לנשים שיוויון זכויות פוליטי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חמש נשים כוויתיות הגישו עתירה נגד ממשלתן המבקשת לאפשר להן להצביע ולהיבחר למשרות פוליטיות. כווית היא המדינה היחידה במפרץ הפרסי שיש בה פרלמנט נבחר, אך נשים לא יכולות להצביע לבחירתו.

הצעת חוק המעניקה לנשים שיוויון זכויות פוליטי כמעט ועברה בפרלמנט, מאוייש הגברים, בשנה שעברה. הנשים טוענות כי חוק הבחירות המאפשר כיום רק לגברים מעל גיל 21 להצביע פוגע בחוקת המדינה. "לפי החוקה, אמנות בינלאומייות עליהן חותמת כוויית מקבלות תוקף של חוק במדינה. כוויית חתמה על מספר אמנות המעניקות לנשים זכויות הצבעה ושיוויון זכויות פוליטי", אמר עורך הדין של הנשים לכתב אי.אף.פי.

בפברואר ניסו הנשים להירשם במרכזי הרשמה במהלך מבצע עדכון רשימות הבוחרים לפרלמנט. הן הגישו את התלונה נגד שר הפנים לאחר שנדחו מאותם מרכזים. הממשלה אומרת כי נושא זכות ההצבעה הוא מעבר לסמכות בית המשפט. הממשלה טוענת כי הנושא נמצא תחת חוקי העל של המדינה, שבית המשפט אינו יכול לשנות אותם. בית המשפט בכוויית שמע את שני הצדדים והודיע כי פרסם את פסק הדין ב-29 במאי.

מרשת הבי.בי.סי נמסר כי הקמפיין שמנהלות הנשים הוא רעשני אך מאורגן על ידי מספר מועט של נשים. רוב אזרחי כוויית עדיין חושבים שמקומה של האישה הוא בבית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by