בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גבורות שמעון: האירועים, המוזמנים והמתלוננים 
 
 מזל טוב לכבוד 80 השנים הראשונות. פרס (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אירועי יום הולדתו ה-80 של פרס נפתחו הבוקר בהנחת אבן פינה ל"מרכז פרס לשלום" ביפו; בערב - האירוע המרכזי בהיכל התרבות בת"א

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגיע מקוסובו להשתתף בחגיגות. קלינטון (רויטרס)
 הגיע מקוסובו להשתתף בחגיגות. קלינטון (רויטרס)   
בתל אביב ובירושלים יצויין היום (ראשון) יום ההולדת ה-80 של יו"ר מפלגת העבודה, שמעון פרס, בשורה של אירועים וחגיגות. יריית הפתיחה היתה הבוקר בטקס הנחת אבן הפינה ל"מרכז פרס לשלום" ברחוב קדם ביפו.

משם ימשיכו המוזמנים לכינוס חבר הנאמנים הבינלאומי של מרכז פרס. אחר הצהריים תתקיים בבית הנשיא בירושלים קבלת פנים רשמית בהשתתפות הנשיא, משה קצב, וראש הממשלה אריאל שרון. בערב יתקיים האירוע המרכזי של החגיגות, בהיכל התרבות בתל-אביב, תחת הכותרת "ועידת כעת מחר - חזון ומציאות".

הערב יכלול מופע הצדעה מיוחד לישראל ויסקור את פעילותו הציבורית של פרס. באירוע ישאו כמה מהאורחים הרמים נאומים ותתקיים תוכנית אומנותית בהשתתפות אמנים ישראלים ובינלאומיים רבים, בהם גליקריה, אנריקו מסיאס, ריטה ורמי קליינשטיין, שרית חדד, טוביה צפיר ועוד.

אחרי האירוע הרשמי תתקיים מסיבה בביתו של איש העסקים יוסי מימן (מבעלי ערוץ 10) בהרצליה. מחר תיערך ועידה באוניברסיטת תל אביב, בהשתתפות חלק מהאורחים. הוועידה תעסוק בנושאי מדע וטכנולוגיה, גיאופוליטיקה ושלום, איכות הסביבה ואמנות והיא תינעל בדיון פומבי בין פרס לבין ראש הממשלה שרון.
 
הוזמן אך לא יגיע. סטיבן ספילברג (אילוסטרציה)
 הוזמן אך לא יגיע. סטיבן ספילברג (אילוסטרציה)   
400 מוזמנים מרחבי העולם צפויים להשתתף בחגיגות, בהם ראשי מדינות ומנהיגים לשעבר, שיתארחו כולם במלון "דן פנורמה" בתל אביב. חלק מהאורחים הגיעו לישראל כבר אתמול. בין האורחים הצפויים להגיע, נשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון ורעייתו הילארי, נשיא ברית המועצות לשעבר, מיכאל גורבצ'וב, ונשיא דרום אפריקה לשעבר, חתן פרס נובל לשלום, פרדריק דה קלארק.

בנוסף להם יגיעו להשתתף באירועים נשיא גרמניה יוהן ראו ושר החוץ הגרמני, יושקה פישר, נשיא סלובקיה רודולף שוסטר, נשיא חוף השנהב, ושרי החוץ של הונגריה, צ'כיה, ספרד, בולגריה, יוון וקניה. כן יבואו שני שרים מברזיל וראשי הערים של רומא ופריס, וצפויים להשתתף גם נציגים מהרשות הפלסטינית.

במהלך היום ייפגשו ראשי המדינות עם חתן השמחה, שמעון פרס, ועם ראש הממשלה שרון, שפרס את חסותו על החגיגות. יצויין כי מוזמנים בולטים רבים הודיעו שלא יגיעו, בהם בין היתר הבמאי סטיבן שפילברג, הזמרת ברברה סטרייסנד, הדוגמנית נעמי קמפבל וח"כים שונים ממפלגת העבודה ומרצ, בהם אברהם בורג, אפרים סנה, יעל דיין ויוסי שריד. גם רעייתו, סוניה, הודיעה שלא תשתתף בחגיגות.
 
 
משטרת מחוז תל אביב נערכה באופן מיוחד לאבטח את החגיגות. על פי התכנון, 1,200 שוטרים, שוטרי מג"ב ומתנדבי המשמר האזרחי יאבטחו את שני מוקדי החגיגות - היכל התרבות בתל אביב ווילה פרטית בהרצליה פיתוח.

שוטרי המחוז יעסקו גם בסגירת צירי התנועה סביב מוקדי האירועים ובשמירה על הסדר הציבורי. כמה משוטרי מחוז תל אביב הביעו תרעומת ותמיהה על שהמשטרה מקצה כוחות גדולים כל כך לאבטחה של חגיגה פרטית, בתקופה לחוצה כל כך מבחינה ביטחונית שבה מצטברות בכל יום התרעות רבות לפיגועים.

גם הנהגים בגוש דן צפויים להתמרמר, כשייתקלו בצירי תנועה סגורים ובעומסי תנועה כבדים בתל אביב ובהרצליה. המשטרה צפויה לסגור צירים ראשיים בעת המעבר של שיירות האח"מים ולנקוט סדרי אבטחה נוקשים באותם כבישים.

החגיגות והמחוות שיוענקו במהלכן לאורחים הנכבדים, מעוררות ביקורת מצד גורמים שונים במדינה, שאינם רואים בעין יפה את העובדה, שחלק מהאירועים ימומן על ידי הקופה הציבורית ושהיכל התרבות ששייך לעיריה הוענק לחוגגים ללא תשלום, בהתערבותו האישית של ראש העירייה. כן נודע שמשרד החוץ יעמיד לרשות האורחים את צי הרכב שלו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by