בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
וירוס אינטרנט מתחזה לטלאי אבטחה של מיקרוסופט 
 
 לא לפתוח אי-מייל ממיקרוסופט (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

הוירוס מגיע לתיבת האי-מייל; מנצל חור אבטחה בן שנתיים בדפדפן האקספלורר; הווירוס מופץ גם בקאזאה וב-IRC

 
 
 
 
 
 
 
 
 
וירוס תולעת חדש מסתובב בשכונה הוירטואלית, וגם הפעם הוא מתחזה לטלאי אבטחה של מיקרוסופט. אתמול (חמישי) הזהירו חברות אנטי-וירוס מפני התולעת, המכונה Swen או Gibe, המגיעה לתיבות האי-מייל כקובץ מצורף להודעה המציעה טלאי אבטחה לאקספלורר או לאאוטלוק. כך דווח ברויטרס.

התולעת מנצלת חור אבטחה בן שנתיים בדפדפן. את אותו חור אבטחה ניצל וירוס התולעת האלמותי Klez, וטלאי לטיפול בו יצא לראשונה במארס 2001. משהדביקה התולעת את המחשב, היא שולחת את עצמה לכתובות אי-מייל שהיא מוצאת עליו, וגם מעתיקה את עצמה לתיקיית הקבצים המשותפים, למען יוכלו כל משתמשי קאזאה להוריד אותה. התולעת גם עוברת ב-IRC ובכל הנראה גם בקבוצות דיון.

בנוסף, אחרי שנדבק המחשב, שולחת התולעת מסר לאתר אינטרנט שכנראה סופר את המחשבים שנדבקו. לפי חברת האבטחה, סימנטק, אתמול בצהריים עמד המונה על 760,000.

זו לא הפעם הראשונה שכותבי וירוסים מתיימרים לדבר בשמו של הגביר, ביל גייטס, ועושי דברו. רק לפני חודש הופץ סוס טרויאני במסווה של טלאי אבטחה של מיקרוסופט נגד הבלאסטר. מיקרוסופט כבר הבהירה בעבר ללקוחותיה (בעקבות וירוסים שכאלה) שהיא לא מפיצה טלאי אבטחה באי-מייל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by