בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יוזמה אירופית להפסקת תוכנית הגרעין האיראנית 
 
 טכנולוגיות תמורת הפסקת הפיתוח הגרעיני (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בריטניה, גרמניה וצרפת הציעו לאיראן טכנולוגיות מתקדמות תמורת הפסקת תוכניתה הגרעינית; ארה"ב: לאיראן יכולת לצייד טילים בליסטיים בראשי קרב ביולוגיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בריטניה, גרמניה וצרפת הציעו בחודש שעבר לאיראן להפסיק את תכניתה הגרעינית ולאפשר פיקוח הדוק יותר של האו"ם, וזאת בתמורה לשיתוף פעולה בנוגע לטכנולוגיות מתקדמות, כך דיווחה היום (שישי) סוכנות רויטרס.

דיפלומטים משלוש המדינות הגישו את ההצעה במכתב, שנמסר לטהרן, למרות התנגדות אמריקנית. הדיפלומטים אמרו לסוכנות רויטרס כי עדיין לא התקבלה תשובה ברורה ליוזמה מצד איראן.

בתוך כך, פולה דה-סוטר, עוזרת שר החוץ האמריקני, חשפה שלשום כי לאיראן יש יכולת בסיסית לצייד טילים בליסטיים בראשי קרב ביולוגיים. דה-סוטר דיברה בדיון מיוחד בקונגרס האמריקני בענייני איראן בהשתתפות חברי כנסת מישראל וחברי קונגרס משני הבתים. זו הפעם הראשונה שבה נמסר רשמית כי איראן השיגה יכולת שיגור של נשק ביולוגי.

דה-סוטר ציינה בפני חברי הוועדה כי איראן מפירה אמנות בינלאומיות עליהן היא חתומה וממשיכה בתוכנית חשאית להצטיידות בנשק לא קונבנציונלי מכל הסוגים. היא אמרה כי התוכנית הגרעינית של איראן מהווה איום ממשי על המזרח התיכון ועל ארה"ב, מכיוון שהאיראנים פועלים כדי להאריך את טווח הטילים שלהם.

עוד ציינה דה-סוטר כי דרך הפעולה של ארה"ב בענייני איראן כרגע היא לתמוך במאמצי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית כדי לגרום לכך שאיראן תעמוד בהתחייבויותיה למניעת הפצת נשק לא קונבנציונלי.

מומחים שהיו בדיון הזהירו שאם הקהילה הבינלאומית לא תתערב בעניין הנשק הגרעיני האיראני, הרי שטהרן עשויה להיות בעלת יכולת גרעינית משמעותית יותר מזו של צפון קוריאה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by