בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
25 אלף השתתפו בכנס הזדהות עם עצירי התנועה האיסלמית 
 
 המשפט ייפתח בשבוע הבא. השיח סלאח (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כנס ההזדהות עם פעילי הפלג הצפוני, בהם ראאד סלאח, שמשפטם צפוי להיפתח בשבוע הבא נערך תחת הכותרת 'מסגד אל אקצה בסכנה'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כ-25 אלף בני אדם הגיעו הערב (שישי) לכנס הזדהות עם עצירי הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית הנערך באום אל פאחם תחת הכותרת 'מסגד אל אקצה בסכנה'. במשטרה לא צופים אירועים חריגים. משפטם של עצירי התנועה, בהם השיח ראאד סלאח וארבעה פעילים נוספים, צפוי להיפתח בשבוע הבא.

חמשת הנאשמים בפרשה הם ראש הפלג הצפוני של התנועה השיח' ראאד סאלח, עוזרו ויד-ימינו, מחמוד מחאג'נה אבו-סמרה, ראש עיריית אום אל פאחם, סולימן אגבריה, וכן תאופיק מאחג'נה ונאסר אגבריה.

כתבי האישום כוללים מספר עבירות חמורות, בהן חברות בארגון טרור, חברות בהתאגדות בלתי מותרת, הלבנת הון, עשיית פעולה ברכוש אסור, רישום כוזב במסמכי תאגיד ומסירת ידיעות לאויב.

השייח סלאח ואבו סמרה נאשמים בנוסף גם במסירת מידע לאויב ובמגע עם סוכן חוץ, בעקבות ממצאי חקירת השב"כ, לפיהם לשניים היה קשר עם המודיעין האיראני. פרקליטיהם של השניים הכחישו את סעיפי האישום.

לפי כתב האישום, סלאח ואבו סמרה קיימו קשרים עם סוכן מודיעין של איראן בלבנון בשם נביל מחזומה - ישראלי לשעבר שריצה תקופות מאסר וגורש ללבנון במסגרת עסקת ג'יבריל. מחזומה המכונה גם "אבו מחמד" שימש כאחראי על גיוס והפעלה של ערבים ישראלים למטרות מודיעין ובמבצעים בשטחים ובישראל.

כתב האישום מייחס לחמשת הנאשמים פיתוח ותפעול מעין "מכבסת כספים" - מנגנון פיננסי דרכו זרמו כשלושים מיליון דולר שנאספו מארגונים ועמותות של ארגון החמאס בחו"ל לידי עמותות של הארגון בשטחים וכן לאסירים ועצירים ביטחוניים שהיו מעורבים בפעילות טרור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by