בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קולומביה: המורדים ביצעו התקפות כדי לשבש החיפושים 
 
 ההתקפות נועדו להפריע לצבא לחפש אחר החטופים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך אמר הנשיא אוריבה; במהלך סוף השבוע תקפו המורדים בצפון המדינה רכבת נוסעים; התייעצות בדרג בכיר היום בבסיס החיפושים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בבסיס החיפושים סנטה מרתה שבקולומביה תתקיים היום (ראשון) התייעצות בדרג בכיר, לגבי מצב החיפושים אחר שמונת התיירים החטופים, שבהם גם ארבעה ישראלים. בהתייעצות ישתתפו נשיא קולומביה, ראש הממשלה המקומי, שרת ההגנה וראשי זרועות הביטחון.

אתמול אמר נשיא קולומביה, אוריבה, כי שורת ההתקפות שביצעו המורדים בצפון המדינה בסוף השבוע, נועדה לשבש את מאמצי החיפושים של הצבא אחר החטופים. בין היתר תקפו המורדים רכבת נוסעים ופגעו בצינור נפט ובעמודי חשמל.

מיליציה ימנית המכנה את עצמה "פלג טיירונה", הודיעה בסוף השבוע כי לא רק שאין לה חלק בחטיפת שמונת התיירים בעיר האבודה, בשבוע שעבר, אלא שאנשיה משקיעים מאמצים רבים לאתר את החטופים, בהם הישראלים בני דניאל (23) ממעלה אדומים, אורפז אוחיון (22) ממעלה אדומים, עידו גיא (26) מחיפה וארז אלטוויל (24) מהרצליה. עם זאת לא נרשמה עד כה התפתחות משמעותית בחקירת החטיפה.

בדומה ל"פלג טיירונה", הודיע גם הארגון הקולומביאני הימני AUC כי איננו אחראי לחטיפה. ארגון השמאל הגדול במדינה, FARC, כבר הכחיש בשבוע שעבר את מעורבותו בחטיפה, ובצבא קולומביה חושדים שהאחראי למעשה הוא ארגון ELN. ואולם, ה-ELN טרם פירסם הודעה המאמתת או מכחישה את הטענות.

בתחילה חשדו בממשלת קולומביה שארגון FARC עומד מאחורי החטיפה. בארגון טענו בתגובה כי מדובר בניסיון הטעייה של הממשלה, כדי להפגין כוח בבימוי שחרור בני הערובה.
 

תיק השייך לאחד התיירים החטופים נמצא באזור החיפושים

 
יותר משבוע חלף מאז נחטפו ארבעת התיירים הישראלים בקולומביה ועדיין אין קצה חוט, שעשוי להוביל אל מקום הימצאם.

העיתונים במדינה דיווחו בסוף השבוע כי החיפושים מתמקדים כעת בדרום מחוז סזאר, שבצפון המדינה, לאחר שאינדיאנים תושבי האזור דיווחו כי החוטפים שדדו מהם פרים.

כוחות החיפוש נעים בזהירות בנתיב הבריחה המשוער של הקבוצה, מחשש שהחוטפים מציבים להם מארבים. במקומות נוספים באזור הציב הצבא מחסומי דרכים והוא מבצע סריקות נרחבות. אתמול נמצא באזור החיפושים תיק, שככל הנראה שייך לאחד התיירים החטופים.

זוהי פיסת המידע הראשונה שהגיעה בפרשה מאז החטיפה. הנחת העבודה במשרד החוץ בירושלים היא שהארבעה בחיים, וכעת מחכים שהחוטפים יצרו קשר ויציגו את דרישותיהם. גורמים בבוגוטה מסרו כי "הלחץ שמפעיל צבא קולומביה על המחתרת המקומית, עשוי להביא לשחרור ארבעת החטופים הישראלים" וכי, הכוחות בצפון קולומביה פועלים למנוע מחברי המחתרת להימלט להרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by