בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נמשכים העיצומים במשק 

נמשכים העיצומים במשק

 
 
חדשות נענע 

כבר תשעה ימים נמשכים העיצומים. אלפי נזקקים חוששים כי לא יקבלו את קיצבאותיהם


 
 
 
 
 
 
 
 
 
המגעים לסיום העיצומים במשרדי הממשלה אמש, נכשלו שוב. בפגישה בין הממונה על השכר במשרד האוצר, יובל רכלבסקי, לבין יושב ראש האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, שלמה שני והמזכ"ל בפועל של הסתדרות עובדי המדינה עופר עיני, ניסה האוצר לשכנע את ראשי ההסתדרות לדחות את המאבק על שכרם של "העובדים הבלתי יחודיים" עד אחרי פסח ולהכילו בתוך הדיונים על הסכמי השכר החדשים במגזר הציבורי לשנת 1999-2000 . שני ועיני דחו את ההצעה ודרשו לקיים את הדיון בתביעות הבלתי יחודיים ללא קשר למשא ומתן הארצי.

משרד האוצר הודיע שלא יסכים לפריצת מערכת השכר עקב היענות לתביעות הבלתי יחודיים, הדורשים להשתוות בשכרם לעובדים "היחודיים" המועסקים באגפי המסים, במשרד הביטחון ובביטוח הלאומי.

העיצומים כוללים את משרדי הבינוי והשיכון, הפנים, התשתיות, התקשורת, התחבורה, התעשייה והמסחר, החינוך, התיירות, האוצר (פרט לאגפי המסים), העבודה והרווחה, הקליטה, הדתות ואיכות הסביבה. גם ביחידות הסמך הממשלתיות: הלמ"ס, מינהל מקרקעי ישראל, שירות התעסוקה והשירות למפגר ננקטים עיצומים. גם עובדי נציבות שירות המדינה נוקטים בעיצומים.

100 אלף מובטלים לא יודעים עדיין אם יקבלו את קצבאות האבטלה שלהם בשל עיצומי עובדי לשכת התעסוקה. הביטוח הלאומי אמור לקבל את נתוני המובטלים מלשכת התעסוקה, אולם זו לא תעבירם בשל העיצומים. אמש ביקש שר העבודה והרווחה, אלי ישי, ממנכ"ל הביטוח הלאומי, שהמובטלים יקבלו את הקצבאות גם ללא הדיווח מלשכת התעסוקה. שטרסמן הצהיר אמש כי "דמי האבטלה ישולמו למובטלים במועד וכך גם הקיצבאות למקבלי הבטחת הכנסה". אולם במטה המאבק של השובתים נערכו אמש לטרפד יוזמה זו ולהפעיל לחץ על עובדי הביטוח הלאומי שלא לחבל במאבקם.

העיצומים בלשכת התעסוקה יפגעו באלפי נזקקים משום שלא מועברים כספים למוסדות ולמעונות לאוכלוסייה במצוקה. אמש הזהירו במוסדות אלו כי אלפי ילדים חוסים יאלצו להישלח הבייתה אם תוך שבוע לא יועברו למוסדות דמי אחזקה.

60 אלף עובדי הרשויות המקומיות לא יקבלו כנראה את משכורותיהם בשל עיצומי עובדי משרד הפנים. גם 30 אלף עובדי החינוך והרווחה ברשויות המקומיות לא בטוחים שיקבלו את משכורותיהם. נזק רב נגרם גם לענף התיירות בשל עיצומי משרד הפנים, קבוצות תיירים לא מקבלות אישורי כניסה לארץ וישראלים רבים לא יכולים לחדש או להוציא דרכונים.

עולים שהגיעו לארץ בשבעת החודשים האחרונים ושאמורים לקבל תשלום חודשי נפגעים גם הם משום שעובדי משרד הקליטה מעכבים את התשלומים, למעט מקרים של מצוקה חמורה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by