בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב לרשות: לא נשתף פעולה עם ממשלת ערפאת 
 
 ערפאת מנשק תינוק במהלך הפגנת תמיכה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך אמר השליח ג'ון וולף לבכירים פלסטינים; אבו-עלא: ארה"ב פוגעת בתהליך המדיני; עליה לכבד את בחירתם של הפלסטינים בערפאת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפגנת תמיכה בערפאת (רויטרס)
 הפגנת תמיכה בערפאת (רויטרס)   
ארצות הברית מאיימת להפסיק את שיתוף הפעולה שלה עם הרשות הפלסטינית, אם ממשלת תהיה כפופה ליו"ר הרשות, יאסר ערפאת. מקורות פלסטיניים מסרו היום (שבת) כי את המסר העביר לבכירים ברשות השליח האמריקני לנושא מפת הדרכים, ג'ון וולף. אמש אמר הנשיא בוש, שערפאת נכשל כמנהיג, וממשיך להכשיל את מפת הדרכים.

בתגובה לדבריו של בוש תקף אבו עלא את עמדת הבית הלבן, באמרו שבוש פוגע בתהליך השלום, כשהוא מחזיק בדעות כאלה נגד ערפאת. בראיון לעיתון הפלסטיני "אל-אייאם" אמר אבו עלא אבו עלא, שערפאת הוא המפתח לשלום באזור, וכי על האמריקנים לראות בו שותף אמיתי. הוא הוסיף, כי לכבד את רצונם של הפלסטינים, שבחרו להם את ערפאת למנהיג.

במהלך ביקורו בשטחים אמר השליח וולף עוד, שהממשל האמריקני ידרוש מממשלתו החדשה של אבו-עלא לקבל על עצמה את הפיקוד הישיר על כל מנגנוני הביטחון ברשות, ותפעל נגד הטרור. לדבריו של וולף, הממשל לא יסתפק הצעדים של ניסיון להגיע להבנה עם ארגוני הטרור, אלא ידרוש פעולות אקטיביות.

בראיון עמו הביע אבו עלא שביעות רצון מהתקדמות המשא ומתן עם הפלגים הפלסטיניים, ואמר שהפסקת האש קרבה. הוא דחה את התעקשות ארצות הברית וישראל לבחון את ממשלתו לפי הצלחתה לפרק את תשתיות הטרור, ואמר שתפקידו למלא אחר רצונו של העם הפלסטיני בלבד.
 

ישראל: החלטת האו"ם לא רלוונטית

 
ממשלת ישראל הודיעה היום, כי היא דוחה על הסף את החלטת עצרת האו"ם לגנות את ההחלטה לגרש את ערפאת. בהודעת משרד החוץ כונתה החלטת האו"ם: "החלטה אומללה המעניקה לגיטימציה לטרוריסט ידוע".

גורמים מדיניים בכירים אמרו היום כי התנגדותה של ארצות הברית להחלטת האו"ם הוכיחה את תמיכתה בעמדותיה הבסיסיות של ישראל בקשר למפת הדרכים, בהן ההתנגדות לשילובו של ערפאת בתהליך. אתמול אמרו גורמים מדיניים, כי החלטת העצרת "אינה רלוונטית", משום שכמו שאר ההחלטות בגוף הזה היא התקבלה ברוב אוטומטי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by