בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רכבת ישראל מתקשה להיערך להסעת נכים 

רכבת ישראל מתקשה להיערך להסעת נכים

 
 
חדשות נענע

אנשים עם מוגבלות בתנועה נדרשים להודיע לרכבת על כוונתם לנסוע 48 שעות לפני הנסיעה; בנוסף, בחצי מהתחנות אין מתקנים המיועדים לכסאות גלגלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"הכי מהיר. הכי נוח. הכי בזמן", זוהי סיסמתה של רכבת ישראל. מתברר כי הסיסמה זו לא נועדה לכל נוסעי הרכבת. רכבת ישראל דורשת מנוסעים נכים לתאם את נסיעתם 48 שעות מראש כדי שיוכלו להתבצע הסידורים הנדרשים לקראת נסיעתם, כך דווח היום (ראשון) ב"גלי צה"ל".

עם זאת, גם נכה אשר יטרח ויודיע על כוונותיו להשתמש בשירותי הרכבת יומיים מראש, לא תמיד יזכה לנסוע ברכבת, משום שבחצי מתחנות הרכבת בארץ אין את הסידורים הנדרשים. דרישה זו של רכבת ישראל מנוגדת לחוק אשר אמור להסדיר נגישות לשירותי תחבורה ציבורית עבור חצי מיליון תושבי ישראל עם מוגבלויות, אשר נחקק השנה.

אוראל גלולה, בת 18, מרותקת לכיסא גלגלים סיפרה כי בחלק מתחנות הרכבת יש גשר מיוחד, המתחבר לרכבת ומאפשר הגעת נכים לרכבת. לדבריה, החיבור של הגשר "לא עולה על חצי דקה. הרכבת מתעקשת שנודיע 48 שעות מראש כדי שיוכלו לפרוש את הגשר בהתאם, למרות שברור שאי אפשר לחבר את הרכבת לפני שהיא מגיעה לרציף.

מרכבת ישראל נמסר בתגובה כי הם פועלים ליישום חוק הנגישות בנכים בתחבורה הציבורית אשר מטרתו, הין השאר, לפהחית את פרק הזמן הנדרש לתיאום נסיעתם של הנכים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by