בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המפד"ל תציג לשרון תוכניתה לפירוק משרד הדתות 
 
 התוכנית מוכנה כבר חודשים. ח``כ לוי והשר איתם (לעמ)   
 
חדשות נענע

במאמץ למנוע המשבר הקואליציוני עם שינוי וכדי שתתמוך בתקציב; בין היתר מוצע להקים 30-15 איגודים אזוריים במקום 130 המועצות הדתיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סגן השר יצחק לוי מהמפד"ל, שמונה לטפל בתיק הדתות, יציג היום בפני ראש הממשלה, אריאל שרון, ובפני שר התעשיה והמסחר, אהוד אולמרט, את תוכנית המפד"ל לפירוק משרד הדתות והמועצות הדתיות.

במסגרת התכנית יועברו אגפים שונים מהמשרד למשרדי ממשלה אחרים כך שניתן יהיה לצמצם משכורות. כן מציעה המפד"ל להקים בין 15 ל-30 איגודים אזוריים שיספקו שירותי דת במקום 130 המועצות הדתיות הקיימות.

המפד"ל גיבשה את תוכניתה לאחר חתימת ההסכם הקואליציוני, בו נקבע כי משרד הדתות והמועצות הדתיות יפורקו. אולם רק לאחרונה הוקמה ועדת השרים שמונתה ללוות את התהליך, בראשותו של השר אולמרט, והתוכנית החלה לתפוס תאוצה.

על פי התוכנית, יועבר אגף המקומות הקדושים למשרד התיירות, והאגף למגזר הלא-יהודי יעבור למשרד הפנים. כן יועבר האגף למבני דת למשרד השיכון והאגף לתיאום ובקרה יישאר במשרד ראש הממשלה, בראשות סגן שר או פקיד ממונה. המפד"ל דורשת כי ההיערכות החדשה תעוגן בחקיקה.
 
 
התוכנית, הוצגה בעבר בפני ראש הממשלה, חזרה לסדר היום בעקבות המשבר הקואליציוני שפרץ ערב ההצבעה על תקציב המדינה.

חמשת שרי שינוי הצביעו נגד התקציב לאחר שנודע להם שמשרד האוצר ביטל את ההבנות שהושגו עמו, לגבי פירוק המועצות הדתיות.

את ההוראה על ביטול ההבנות נתן ראש המשלה שרון, שהבטיח ליו"ר שינוי, השר יוסף לפיד, שהמועצות יפורקו בקרוב, כפי שקבע ההסכם הקואליציוני עם סיעתו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by