בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"כוח משימה לאומי" לבחינת הריקבון במערכת החינוך 
 
 מה הם עושים, אם לא ללמוד? אילוסטרציה (המצולם אינו שרו לכתבה)   
 
חדשות נענע

ועדה של 17 אנשי אקדמיה, אנשי עסקים ושני רבנים מונתה בעקבות ההישגים הנמוכים של תלמידי ישראל במבחנים בינלאומיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
על רקע ההישגים הנמוכים של תלמידי ישראל, אישרה היום (ראשון) הממשלה את הקמתה של ועדה לקידום החינוך בישראל. בראשותו של "כוח המשימה הלאומי" לקידום החינוך, יעמוד איש העסקים שלמה דברת, המכהן כיו"ר אי.סי.איי. טלקום.

במסיבת העיתונאים שכינסה שרת החינוך, לימור לבנת, היא הבטיחה שועדת דברת תמליץ על שינוי יסודי במערכת החינוך. לדבריה, הוועדה הוקמה כדי לבחון "מה רקוב במערכת החינוך", נוכח הפער העצום בין ההוצאה הציבוית לחינוך לבין ההישגים הנמוכים של התלמידים. על הקמת הוועדה הוחלט בחודש יולי, לאחר שהתקבלו תוצאות המחקר הבינלאומי של ארגון המדינות המתועשות (OECD). מהממצאים עלה, כי שליש מתלמידי ישראל בני ה-15 (כיתות ט' ו-י') לוקים בהבנת הנקרא ובידע במדעים.

הוועדה תורכב מ-17 אנשי אקדמיה ואנשי עסקים, בהם פרופ' אמנון רובינשטיין, שר החינוך לשעבר ודיקן המרכז הבינתחומי בהרצליה, המשפטנית פרופ' נילי כהן, לשעבר רקטור אוניברסיטת תל אביב, פרופ' איסמעיל אבו סעד, מייסד המרכז לחקר החברה הבדואית, ד"ר מאיר בוזגלו, מרצה בחוג לפילוסופיה באוניברסיטה העברית ואיש העסקים יצחק דנציגר, לשעבר נשיא חברת קומברס.

בוועדה לא ניתן למצוא נציגים של ארגוני המורים, ולעומת זאת, שני רבנים: המשפטן הרב אברהם גיסר והרב מרדכי קרליץ. הדבר עשוי ללמד על רצונה של לבנת להחיל את מסקנות הוועדה על מערכת החינוך החרדית.

כוח המשימה צפוי להגיש תוך חצי שנה את סיכום המלצותיו וחצי שנה לאחר מכן את הדו"ח המלא. הדו"ח יכלול הצעות מעשיות להעלאת הישגי התלמידים, ולביצוע ארגון מחדש של מסגרות החינוך, תוך יצירת רצף חינוכי ברור. ההוועדה אף תציע מודל כלכלי ארוך טווח, שיאפשר חינוך איכותי תחת הגבלות של משאבים מצומצמים. נושא נוסף אותו תבחן הוועדה הוא הכשרת המורים ומקצוע ההוראה בהיבטים נוספים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by