בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"יחד נוכל לחדש את תקוות השלום" 
 
 פרס וקלינטון. מזל טוב (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך אמר פרס לאורחיו באירוע המרכזי בחגיגות יום הולדתו ה-80; קלינטון: אני מודה לך על תפקידך בכינון עתידה של ישראל; שרון: "אולי נוכל שוב ללכת יחד עם מטרה משותפת"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
``יחד איתכם אנחנו יכולים לחדש את תקוות השלום" - כך חתם הערב (ראשון) שמעון פרס, את האירוע המרכזי לכבוד חגיגות יום ההולדת השמונים שלו. פרס פנה לראש הממשלה, אריאל שרון, ואמר לו: "יכול להיות שזה הרבה יותר קרוב ממה שאתה חושב ואפילו יותר קרוב ממה שאני מאמין``.

``אני רוצה להודות לקבוצה גדולה של מנהיגי העולם שעשו היסטוריה", הוסיף פרס." כל אחד במאבק, בנחישות ובכישרון שינו את כל חיינו. אני כל כך גאה שהם באו להגיד למדינת ישראל אל תתייאשו מהשלום. אני התירוץ, אני לא הסיבה``.

``כששואלים אותי איך הגעתי לדברים האלה, אני אומר שיש רק סוד אחד, שאותו אני יכול למכור במכירה פומבית. בכל אחד ובכל אחת מאיתנו צפויים פוטנציאלים הרבה יותר גדולים ממה שאתם מעלים על הדעת. אל תסתפקו במועט, אל תתייאשו לפני המועד, תמיד תסתכלו קדימה באמונה ולצדדים באהבה``.
 

"איזה מקום מדהים עזרת ליצור"

"איזה מקום מדהים עזרת ליצור. אני מודה לך על תפקידך בכינון עתידה של מדינת ישראל. על עזרתך לבנות עולם של שיתוף פעולה, שגשוג והרמוניה. אנחנו אמנם רחוקים היום מהחלום - אבל זה לא מפחית מכוחו". כך בירך הערב נשיא ארצות הברית לשעבר, ביל קלינטון, את פרס.

"היית רק בן 29 כשהיית מנכ"ל משרד הביטחון של בן גוריון. התחלת לפני - והחזקת מעמד אחרי", התלוצץ קלינטון. הוא מנה את תפקידיו הרבים של פרס לאורך השנים: "שר הביטחון, התחבורה, התקשורת, האוצר, ראש ממשלה - יש לך קושי להחזיק במשרה, אבל היו לך חיים מעניינים".

"בכל פעם שאני קורא בעיתונות הישראלית על דור חדש של מנהיגים", ציין קלינטון, "אני יודע שאראה את שמעון פרס שוב ניצב בראש הרשימה". הוא שיבח אותו על רעיונותיו לאורך השנים, כמו חזון המזרח התיכון החדש - שזכה לדבריו ללעג בלתי מוצדק. "ממה שראיתי הלילה - אני רוצה להיות בן 80. לא הולם לאחל לך רק עד 120", ציין.

גם ראש הממשלה, אריאל שרון, בירך את פרס: ``אולי שמעון, נוכל שוב ללכת יחד כשלפנינו מטרה משותפת אחת - ביצורה וחיזוקה של ישראל החיה בביטחון ובשלום``, אמר שרון. "לאיש הזה, האיש שלא נואש, עוד דרך ארוכה ללכת בהנהגת המדינה", ציין שרון.

שרון הזכיר את הוויכוח האידאולוגי עם פרס בעניין הסכם אוסלו, "אשר יש הרואים בו הישג גדול ורבים אחרים ואני ביניהם - חושבים שההיפך הגמור הוא הנכון... שמעון ניסה ולא הרפה, ונראה לי שמאמציו להשיג שלום לא ייפסקו לעולם".
 

"אני רוצה להפוך את עולמנו לטוב יותר"

בטקס קבלת פנים שנערך אחר הצהריים בבית הנשיא אמר פרס לאורחיו: "אומרים שיש שלוש תקופות שונות בחיים. כשאתה צעיר מותר לך לעשות טעויות, כשאתה בוגר זו תקופה להילחם בשביל משהו, וכשאתה זקן זה זמן להתחרט. אני לא מרגיש חרטות. אני רוצה להמשיך לעשות טעויות, שהן חלק מהדמוקרטיה - להילחם למען משהו כדי להפוך את עולמנו לטוב יותר".

עשרות אורחים מרחבי העולם הגיעו לאירועי יום ההולדת - 37 משלחות, שבעה ראשי מדינות מכהנים, שמונה שרי חוץ, ו-15 שרים. באירוע משתתפים גם אישים פלסטיניים בהם בכיר הפתח זיאד אבו זיאד, והאני אל חסן, שקרא בצהריים "להפוך את השלום לדרך חיים ולא רק הסכם פוליטי".

הנשיא לשעבר גורבצ'וב אמר על פרס ש"הוא כמו עם ישראל, שקיים כבר 3,000 שנה, ועדיין צעיר". נשיא המדינה, משה קצב, אמר כי "שמעון פרס הקדיש את חייו לעם היהודי, תרם רבות לביטחונה, ועשה הכל למען השלום. איש חזון של ישראל, המייצג את מאבקה לביטחון ושלום".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by