בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת לבנון יצאה בצעד חריף נגד החמאס 
 
 גם בחשבונו יפשפשו הרשויות. השייח יאסין (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הבנק הלאומי דרש מכל הבנקים בלבנון לחשוף את חשבונותיהם של מנהיגי חמאס וארגוני צדקה נלווים; ירדן גם ניסתה, אך חזרה בה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת לבנון יצאה היום (ראשון) בצעד חריף נגד ארגון החמאס. הבנק המרכזי הודיע לכל הבנקים במדינה, כי עליהם להגיש דיווח על חשבונות שונים שמנהלים אנשי החמאס, ואגודות צדקה של הארגון.

בהודעת דובר הבנק נמסר, כי בשלב זה אין המדינה מתכוונת להקפיא את כספי הארגון, אלא לערוך בדיקה ראשונית. עם תום הבדיקה יוחלט האם לצאת בצעדים נגד המחזיקים בחשבונות.

בהודעה שנשלחה למנהלי הבנקים הם התבקשו לבדוק את חשבונותיהם של שישה מנהיגים של החמאס, בהם המנהיג הרוחני, אחמד יאסין, דובר הארגון, עבד אל עזיז רנטיסי, וראש הלשכה המדינית, חאלד משעל.

המנהלים התבקשו גם למסור את נתוני החשבונות של חמישה ארגונים פלסטיניות, החשודות בסיוע כלכלי לחמאס. אחד מהם, "ארגון סנאביל לעזרה והתפתחות", הכחיש כל קשר לחמאס, והצהיר שהוא פועל למען פליטים ויתומים פלסטינים בלבד.

לבנון ידועה במקלט שהיא מעניקה לפעילי חמאס. מנהיג החמאס בלבנון, אוסאמה חמדאן, הוא אחד הדוברים הבולטים של הארגון. נראה שצעדה של לבנון קשור להודעתו של נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, על הקפאת נכסיהם של מנהיגי החמאס וחמש הארגונים הפלסטיניים. את ההוראה נתן בוש בחודש שעבר, בתגובה לפיגוע ההתאבדות באוטובוס בירושלים.

בשבוע שעבר הקפיאה ירדן חשבונות בנק של מנהיגי החמאס וקבוצות פלסטיניות, אולם מאוחר יותר ביטלה את ההוראה. זאת, בעקבות לחץ כבד שהטילו עליה מדינות ערב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by