בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החמאס: לא נשתתף בממשלתו של אבו עלא 
 
 לא מוכנים לשבת איתו בממשלה. אבו עלא (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נציגי החמאס אף החרימו היום פגישה עם ראש הממשלה הנכנס; הג'יהאד האסלאמי הודיע שלא ישתתף בממשלה שתקדם את מפת הדרכים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון החמאס הודיע היום (ראשון) כי אין בכוונתו להצטרף לממשלתו החדשה של ראש הממשלה הפלסטיני הנכנס, אבו עלא. ראש הממשלה החדש, שצפוי להציג את הקבינט שלו במהלך השבוע הנוכחי, קיווה להקים ממשלת אחדות.

בהצהרה שנשלחה בפקס לסוכנות הידיעות "רויטרס" בביירות, נטען כי "תנועת החמאס לא השתתפה באף אחת מהממשלות הפלסטיניות הקודמות, ולא תיטול חלק בממשלה החדשה". בהודעת הארגון נמסר, כי מדיניות החמאס נוגדת השתתפות בכל ממשלה "שמצעה מושתת על הסכם אוסלו, אשר רומס את זכויותיו של העם הפלסטיני".

נציגי החמאס התעלמו היום מהזמנתו של אבו עלא לפגישה שערך עם נציגי הפלגים הפלסטיניים. נציגי הג'יהאד האסלאמי, שהשתתפו בישיבה, הודיעו שארגונם לא יקח חלק בממשלה, אשר תקדם את מסמך "מפת הדרכים" שהציע הממשל האמריקני.

אבו מאזן מנסה לגבש ממשלה, שבה יוכלו כל הפלגים הפלסטיניים להשמיע את קולם. בין השאר הוא צפוי למנות שר התומך בחמאס. מקורות פלסטיניים מוסרים, שמינויו של חבר קבינט אשר תומך בחמאס אינו צעד חדש. מנהיגה לשעבר של הזרוע הצבאית של החמאס, עימאד אל-פאלוג'י, כיהן במשך שנים רבות כשר לענייני טלקומוניקציה ברשות.

ארצות הברית וישראל הודיעו לאבו עלא, שלא ישתפו פעולה עם ממשלה שתהיה כפופה ליו"ר הרשות, יאסר ערפאת. הממשל האמריקני אף הודיע אמש, באמצעות השליח המיוחד ג'ון וולף, שלא יסתפק בצעדים של ניסיון להגיע להבנה עם ארגוני הטרור, אלא ידרוש פעולות אקטיביות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by