בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה: מטוסי ישראל וגרמניה ערכו תרגיל משותף 
 
 הביסו את המיגים. אף 15 (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

למרבה הסמליות, קרבות האוויר בסרדיניה הסתיימו בניצחון מוחץ של טייסי האף-15 הישראלים על טייסי המיג 29 הגרמנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שיתוף פעולה חסר תקדים בין ישראל וגרמניה: העיתון האיטלקי "קורירה דל-סרה" מדווח הבוקר (שני) על תרגיל משותף של חילות האוויר של ישראל וגרמניה שנערך במהלך השבועיים האחרונים באזור האי סרדיניה, ובמהלכו ביצעו טובי הטייסים משני החילות קרבות אוויר. המטוסים הישראליים המריאו בחזרה לישראל מבסיס נאט"ו דצ'ימומאנו, המרוחק כעשרים קילומטרים מצפון לקליירי שבסרדיניה.

מדובר בפעם הראשונה שבה מקיים חיל האוויר תרגיל משותף עם חיל האוויר הגרמני, על רקע המטען ההיסטורי העמוק שבין שתי המדינות. למרבה הסמליות, קרבות האוויר הסתיימו בניצחון מוחץ של טייסי האף-15 הישראלים, על טייסי המיג-29 הגרמנים.

על פי הדיווח, היוזמה המשותפת נועדה להרחיב את אזורי האימון של הטייסים הישראלים, לאחר שהחיל נתון במצוקת שטחי אימונים. הטייסים שנבחרו להשתתף בתרגיל נמנים על טייסי האף-15 המצטיינים בחייל. בשלב זה לא עומד על הפרק שיתוף פעולה דומה עם חילות אוויר אירופיים אחרים. יצוין כי הטייסים הישראלים כבר התאמנו בעבר מעל שמי טורקיה וארצות הברית.
 

"לא קל לעכל הרעיון של קרבות אוויר מול מטוסים גרמניים"

 
ההחלטה בצה"ל בעניין שיתוף הפעולה באה בעקבות לבטים קשים: "זה היה בכלל לא קל לעכל את הרעיון שמטוסים ישראליים יערכו קרבות אוויר דווקא מול מטוסים גרמניים" הודו גורמי ביטחון. לדבריהם, היה חשש שרבים בציבור יגיבו על כך בזעם של זיכרון השואה ועל רקע חלקו של חיל האוויר הגרמני בזוועות מלחמת העולם השנייה.

מה שסייע לקבל את ההחלטה בעד שיתוף הפעולה הוא העובדה שבשנים האחרונות מתקיים ממילא שיתוף פעולה בין צה"ל לבין צבא גרמניה, שבא לידי ביטוי בעיקר בהעברת ידע מקצועי. גרמניה נחשבת לאחת מבעלות הברית הביטחוניות הגדולות ביותר של ישראל באירופה. היא זו שבנתה עבור ישראל שלוש צוללות מתקדמות מסוג "דולפין", אשר שתיים מהן נמסרו כמתנה כמעט ללא תמורה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by