בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בן שבת וסגנו מכחישים את האישומים נגדם 
 
 השניים קיבלו תעודות תואר במרמה. בן שבת (לע``מ)   
 
חדשות נענע

משפטם של מזכ"ל ההסתדרות המורים לשעבר וסגנו נפתח היום; מואשמים בקבלת שוחד ותארים מזויפים של אוניברסיטת לטביה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בבית משפט השלום בתל אביב נפתח הבוקר (שני) משפטם של מזכ"ל הסתדרות המורים לשעבר, אברהם בן-שבת, ושל סגנו לשעבר אורי גרומן. השניים מואשמים בקבלת שוחד ממפעילי שלוחות אוניברסיטת לטביה ובקבלת תארים המזויפים מאותו מוסד.

במהלך הדיון ביום בבית המשפט הכחיש בן שבת את האישומים נגדו וסירב לדבר עם העיתונאים. סגנו, אורי גרומן הכחיש גם הוא את האישומים, אולם רמז כי מתנהלים מגעים לעסקת טיעון בפרשה.

בכתב האישום שהוגש נגד השניים נטען כי השניים קיבלו תואר אקדמי במרמה: בן שבת קיבל במרמה תואר ראשון בפסיכולוגיה משלוחת ברלינגטון שזיכה אותו בתוספת של 500 שקל למשכורתו, וכן פטור מתשלום שכר הלימוד בסך 20 אלף שקל. עוד נטען כי הוא קיבל במרמה גם תואר שני בחינוך בשלוחת לטביה בחיפה, מבלי ששילם שכר לימוד, בסך 23 אלף שקל.

באשר לגורמן, נטען כי באמצעות מנהלת החברה שהפעילה שלוחות אלה, חני ייני, הוא נרשם לתואר ראשון בפסיכולוגיה, וקיבל פטור משכר לימוד בסך 20 אלף שקל, בתמונה לקידום האינטרסים המקצועיים שלה. ייני מואשמת בעבירות מתן שוחד וסיוע לקבלת דבר במרמה.

עוד טוענת התביעה כי התואר הראשון בפסיכולוגיה איפשר לסגנו של בן שבת לקבל במרמה תוספת שכר חודשית של 800 שקל ברוטו מההסתדרות.

פרשת אוניברסיטת לטביה נחשפה לפני כשנה. במשטרה, ובחקירות צה"ל טוענים כי מאות עובדי מדינה, בהם שוטרים, סוהרים ואנשי קבע בצה"ל, קנו תארים פיקטיביים מהאוניברסיטה. התארים הפיקטיביים זיכו את עובדי הציבור הללו בתוספות למשכורותיהם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by