בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה: אישה שחורה מתמודדת על נשיאות ארה"ב 
 
 ``אני מוכשרת ביותר לתפקיד``. בראון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

קרול בראון מצטרפת למירוץ על ראשות המפלגה הדמוקרטית לקראת הבחירות לנשיאות; לדבריה, "אישה יכולה לתקן את הנזק שהגברים יצרו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המפלגה הדמוקרטית המנומנמת משהו קיבלה זריקת מרץ לקראת הקרב על נשיאות ארצות ברית. הסנאטורית הדמוקרטית לשעבר, קרול מוזלי בראון, הודיעה היום (שני) רשמית על הצטרפותה למירוץ על ראשות המפלגה הדמוקרטית לקראת הבחירות לנשיאות. בראון היא האישה השחורה היחידה שכיהנה כסנאטורית בארצות הברית.

"אני מוכשרת ביותר לתפקיד הנשיאות ומציעה אלטרנטיבה ברורה למימשל הנוכחי, שרעיונותיו היחידיים הם מלחמה וביורוקרטיה" אמרה בראון כשהודיעה על החלטתה. "אישה יכולה לתקן את הנזק שהם (הגברים) יצרו, בגלל שאנו הנשים יותר פרקטיות, לא מפחדות משותפויות ומנסות כל הזמן להפוך את העולם למקום טוב יותר למען ילדינו", הוסיפה.

בראון נבחרה לסנאט בשנת 1992 כאשר הצליחה לנצח את אלן דיקסון, הסנטור הדמוקרטי המכהן של אילנוי בבחירות המקדימות במפלגה, ולאחר מכן לעשות היסטוריה כאשה השחורה היחידה עד כה שכיהנה כסנטורית.

עובדת היותה האישה השחורה הראשונה שמכהנת בסנאט עוררה הרבה תקוות בקרב הנשים והמיעוטים, אולם בהמשך דרכה צנחו מניותיה בעקבות ביקורה אצל הדיקטטור הניגרי לשעבר סאני אבאצ'ה, ובעקבות חקירה שנפתחה נגדה על שימוש לרעה בכספי תרומות.

בסופו של דבר לא מצאו החוקרים ראיות נגדה, אולם ב-1998 הפסידה את כסאה בסנאט למועמד הרפובליקני פיטר פיצג'רלד. לאחר התבוסה מינה אותה הנשיא לשעבר קלינטון לתפקיד שגרירה בניו זילנד.

עיתונאים שנכחו היום באוניברסיטת האוורד, שם הכריזה בראון על מועמדותה, דיווחו כי בניגוד לעמיתיה המתמודדים מהמפלגה הדמוקרטית, לא חסכה בראון את שבטה מהנשיא בוש וביקרה בחריפות את מדיניותו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by