בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"ברז'נייב היקר שלום..." 
 
 רגשות אשם לגבי סקס. רייגן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אוסף מכתבים של נשיא ארה"ב לשעבר, רונלד רייגן, פורסם השבוע בארה"ב; חושפים פן שונה באישיותו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארצות הברית לשעבר, רונלד רייגן, כבר בן 92 וחולה במחלת האלצהיימר, אולם מפעם לפעם עושה "קאמבק" מתוקשר. אוסף של 5,000 מכתבים של הנשיא הקשיש פורסם בשבוע האחרון בארה"ב, וחשף פן חדש באישיותו, שונה מזה שהכיר הציבור האמריקני.

מרבית המכתבים התגלו כשקירון סקינר, פרופסור מהאקדמיה, נתקלה במכתבים כשכתבה ספר מחקר על המלחמה הקרה. האוסף, "רייגן: חיים במכתבים", פורסם בארה"ב ביום שלישי.

מסקרנים מאוד הם חילופי המכתבים בין רייגן לבין נשיא ברה"מ לשעבר ברז'נייב. "הנשיא היקר אני אמנם מצר על כך, אך אני יכול להבין את הטון הזועם במכתבך האחרון", כתב רייגן לברז'נייב בעת שהתאושש מניסיון ההתנקשות בחייו.

"אחרי הכל אנו מטפלים בבעיות שניצבות בפנינו מנקודות מבט פילוסופיות שונות. ייתכן שאיפשרנו לאידיאולוגיה למנוע מאיתנו להביא בחשבון את הבעיות האמיתיות בחיים היום-יומיים של האנשים שאנו מייצגים?". עוזריו של רייגן ניסו למנוע ממנו לשלוח את המכתב, ומשרד החוץ האמריקני ניסח גרסה חלופית. רייגן שלח את שתי הגרסאות.

במכתב נוסף, לחבר קרוב, פורש רייגן את משנתו לגבי תוכנית "מלחמת הכוכבים" האמריקנית. במכתב מכחיש רייגן שארה"ב מפתחת את התוכנית להתגוננות בפני טילים, כדי להשתמש בה כ"קלף" ביחסים עם מוסקבה. "אמרתי לגורבצ'וב שאם וכאשר תהיה לנו מערכת כזו, הם (הרוסים) יוכלו להצטרף אלינו להשמדת טילים גרעיניים. אנו נשתף אותם במערכת ההגנה הזו" כתב רייגן אולם הוסיף, "אני לא חושב שהוא (גורבצ'וב) מאמין לי".

ממכתבים אחרים מצטייר רייגן כאדם בעל דעות הפכפכות כלפי מין. "אפילו בנישואין היו לי מעט רגשות אשם לגבי סקס, וחשתי כאילו כל הדבר קשור לרוע", כתב רייגן לחבר שנזקק לעצתו. כשסופר לו על התנהגותם של תושבי האיים הפולינזיים כתב: "אנשים אלו שהם ילדי טבע אמיתיים ולכן ילדי האלוהים, מתייחסים לתאווה הגופנית כדבר טבעי, כתיאבון נורמלי".

בענייני דת היה רייגן נחרץ יותר. ב-1978 ניהל רייגן התכתבות עם כומר שלא האמין באלוהותו של ישו. "או שהוא (ישו) היה מה שהוא אמר שהיה, או שהוא השקרן הגדול ביותר בעולם", כתב רייגן לכומר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by