בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ילד שנחטף מארה"ב לישראל לא יוחזר לשם 

ילד שנחטף מארה"ב לישראל לא יוחזר לשם

 
 
חדשות נענע

הורי של הילד התגוררו בארה"ב בשל הקריירה האקדמית של האב; משהתארכה שהותם, החליטה האם להישאר בישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט לענייני משפחה בחיפה דחה היום (שני) את תביעתו של תושב ישראל, המתגורר בחו"ל, לחייב את בת זוגו להחזיר אליו את בנם הקטן, אותו חטפה, לדבריו, לישראל.

בני הזוג מתגוררים בארצות הברית לסירוגין משנת 1999, יחד עם בנם בן הארבע וחצי. האב, ד"ר לפיסיקה אשר משמש כמרצה באוניברסיטת יוטה, שוהה בארצות הברית לצורך השלמת תואר הפוסט דוקטורט שלו. האשה טוענת, שהבטיח לה לנסוע לתקופה מוגבלת של שנה וארבעה חודשים, ומשביקש להאריך את שהותו, חזרה לישראל.

לאחר שנה, באוגוסט 2001, ביקש האב מבת זוגו לחזור לארצות הברית, והיא נעתרה לבקשתו. אולם, לדבריה התנהג כלפיה באלימות ובצורה בלתי נסבלת, עד שקצה ביחסים עמו. בתחילת חודש יוני יצאה האשה עם בנם לביקור משפחתי בישראל, ומאוחר יותר הודיעה לאב, שאין בכוונתה לחזור לארצות הברית.

האב טוען, שאם ישוב לישראל, יאלץ לעבור הליכי קבלת ויזה חדשה לארצות הברית, הליכים אשר לפי המדיניות החדשה של השלטונות האמריקניים עלולים להימשך עד כ-165 ימים. הוא הביע חשש שיפוטר ממשרתו בשל כך. לכן, הוא דרש מבית המשפט לחייב את האם להחזיר את בנם לארצות הברית, בשם אמנת האג לשלום הילד.

אולם, השופט א. גלובלינסקי קבע, כי מן הראיות שהובאו בפניו השתכנע כי מרכז חייו של הילד היא מדינת ישראל ולא ארצות הברית, וכי שהותם של הוריו שם היא ארעית בלבד. היות שכך, קבע השופט כי אין עילה לתביעתו של האב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by