בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסטודנטים ישבתו גם אם לא יעלה שכר הלימוד 
 
 לא יהיה זול להיות סטודנט. המצולמים אינם קשורים לכתבה (אתר אונ` ניו יורק)   
 
חדשות נענע

התאחדות הסטודנטים דורשת לממש את מסקנות ועדת וינוגרד, ולהוריד את השכ"ל ב-50 אחוז; האשים את שינוי בפגיעה בסטודנטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התאחדות הסטודנטים הודיעה היום (שני) כי בכוונתה להשבית את הלימודים באוניברסיטאות, גם אם הממשלה תחזור בה מתכניתה להעלות את שכר הלימוד בשנת בלימודים הבאה.

בכך דחתה ההתאחדות את הצעת הפשרה שמנסה לגבש סיעת שינוי עם משרד האוצר, לפיה שכר הלימוד באוניברסיטאות לא יעלה, אך גם לא יופחת. זאת, בניגוד למסקנות ועדת וינוגרד, שהמליצה להוריד את שכר הלימוד בחמישים אחוזים.

במסגרת המשא ומתן בין האוצר לשינוי, אמור היה האוצר לאשר את הורדת שכר הלימוד. אולם, משום ששינוי הצביעה נגד תקציב המדינה לשנה הבאה, ראה את עצמו האוצר פטור מההסכמים עם שינוי, והודיע על העלאת שכר הלימוד בעשרה אחוז לתואר ראשון ובעשרים אחוז לתואר שני. זאת, בנוסף לקיצוץ המענק לחיילים משוחררים בעשרה אחוז.

יו"ר התאחדות הסטודנטים, שגיב אסולין, האשים את סיעת שינוי כי היא אחראית לפגיעה בסטודנטים. לדבריו, שינוי מנסה לפרוס על הסטודנטים את חסותה, אך מסכימה לעצור את תהליך הורדת השכר.

יו"ר שינוי, השר יוסף לפיד, דחה את טענות הסטודנטים. בראיון לקול ישראל אמר לפיד כי אסולין, התומך בליכוד, משתמש בבימה שניתנת לו כדי להשמיע תעמולה מפלגתית זולה על חשבון הסטודנטים. לטענתו, סיעת הליכוד לא התנגדה להעלאת שכר הלימוד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by