בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דיווח: ארה"ב ממשיכה להתנגד לבניית הגדר באריאל 
 
 במחלקת המדינה יש יותר הבנה לישראל. פאוול (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך מדווח העיתון וושינגטון פוסט; זאת לאחר שבישראל התחילו לקוות שדב וויסגלס שיכנע את קונדוליסה רייס לקבל את "תכנית הפירצה"; לא ברור אם עלות הגדר תופחת מהערבויות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשל האמריקני ממשיך להתנגד לתוואי גדר ההפרדה באיזור ההתנחלות אריאל. כך מדווח הערב (שלישי) העיתון "וושינגטון פוסט". לפי הדיווח, אורך הקטע שבמחלוקת הוא כ-20 קילומטרים. דובר הבית הלבן אמר היום כי טרם הוחלט אם לקזז את עלות קטע הגדר שבמחלוקת מהערבויות שהובטחו לישראל.

מנכ"ל לשכת ראש הממשלה, דב וייסגלס ומנכ"ל משרד הביטחון, עמוס ירון, ניסו אתמול לשכנע את היועצת לביטחון לאומי, קונדוליסה רייס, לקבל את "תכנית הפירצה" הישראלית, שלפיה הגדר שתקיף את אריאל לא תתחבר לשאר תוואי גדר ההפרדה, וכי בקטע הלא-בנוי של הגדר ייסיירו כוחות מתוגברים של צה"ל.

בתדרוך לעיתונאים שקייימה אחרי הפגישה, לא חשפה קונדוליסה את עמדתה המפורשת, ואמרה: "ארצות הברית מבינה את הדאגה לביטחון בישראל, אולם חיוני שגדר ההפרדה לא תפגע בחייהם של הפלסטינים". רייס הוסיפה כי "הגדר היא אינה בדיוק החזון האמריקני לעתיד המזרח התיכון של שתי מדינות החיות זו לצד זו בשלום".

ביום שני בלילה אמר מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, כי הוא לא מצפה מישראל להקפיא את ההתנחלויות עד שהרשות הפלסטינית תילחם בתשתיות הטרור. פאוול אמר כי הוא מזדהה עם הבעיה שניצבת בפני אריאל שרון. דברים אלה העלו בישראל הערכות כי הממשל דווקא כן יקבל את ההצעה הישראלית בנוגע לגדר באיזור אריאל.
 

"שיקולים פוליטיים מעכבים את אישור התקציב"

 
השבוע דרש ראש הממשלה, אריאל שרון, להחליף לאלתר את יושב ראש ועדת המשנה לתקציב הביטחון, חבר הכנסת אורי אריאל, בנימוק שהוא מעכב את האישור לתקציב גדר ההפרדה.

ראש הממשלה אמר בישיבת הממשלה, כי ההנחייה שנתן להחליף את אריאל לא בוצעה. "לא ייתכן כי משיקולים פוליטיים ימנעו דיון בקבלת החלטות", אמר שרון.

יושב ראש הכנסת, רובי ריבלין, דרש מיושב ראש ועדת הכנסת, חבר הכנסת רוני בר-און, לכנס את הוועדה לדון בהוצאת נושא הגדר מידיו של אורי אריאל. הוועדה לתקציב הביטחון לא כונסה כבר כמה שבועות, בנימוק שאין די פרטים על תוואי הגדר ועל תוכנית הבנייה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by