בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עצוב בברצלונה: קופיטו גוסס מסרטן 
 
 יחיד במינו. קופיטו דה נייבה   
 
חדשות נענע

גורילה לבקן נדיר ביותר גוסס מסרטן העור בגן החיות; בעיר מעריכים שלאחר מותו ייקרא רחוב על שמו; אלפים מגיעים להיפרד ממנו, אך הווטרינרים מבטיחים לא להאריך את סבלו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורילה-זכר נדיר ביותר, ככל הנראה יחיד מסוגו בעולם, גוסס מסרטן. הווטרינרים שבדקו את הגורילה בגן החיות של ברצלונה מעריכים כי יש לו רק מספר חודשים לחיות.

ייחודו של הגורילה, הוא בהיותו לבקן. לכן זכה לשם פתית-שלג (בספרדית: קופּיטוֹ דה נְייבֶה). קופיטו חלה בסרטן לפני כשנתיים, והצליח לשרוד הודות לטיפול שמעניקים לו הווטרינרים. מאז חלה, עבר שלושה ניתוחים, והוא מקבל תרופות רבות.

אולם, לאחרונה חלה הרעה במצבו, והוא גוסס. מדי יום מגיעים מאות מבקרים לגן החיות, כדי להיפרד ממנו. רשויות העיר ברצלונה מעודדות את התושבים לבקר את הגורליה הגוססת, ואף ביקשו מגן החיות שלא לגבות דמי כניסה מהמבקרים.

קופיטו הגיע לגן החיות בשנת 1966, לאחר שניצוד בגיניאה החדשה. הוא בן 40, והווטרינרים אומרים שגילו מקביל לאדם בן 80. יש לו 22 ילדים משלוש נקבות שונות, ומספר נכדים.

"בשל היותו לבקן, הוא רגיש מאוד לשמש", אמר הווטרינר הראשי של גן החיות, חזוס פרננדז. "ועשינו ככל יכולתנו להגן עליו". בגן החיות מבטיחים לדאוג לכך שמותו של קופיטו יהיה מכובד. "איננו רוצים להאריך את חייו מעבר לנדרש, ולגרום לו לסבול בשל כך", אמר מנהל המקום, יורדי פורטבלה.

קופיטו אהוד מאוד על תושבי ברצלונה, ולאחר שימות מתכוונים בעירייה לציין במחווה כלשהו. ההערכות הן שרחוב ייקרא על שמו, או שתיבנה מצבה גדולה לכבודו. "כאשר הוא ימות, ייעלם עידן בתולדות ברצלונה", אמר דובר גן החיות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by