בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי-מדיני 
הפלסטינים החליטו סופית לפנות לאו"ם בספטמבר 

הפלסטינים החליטו סופית לפנות לאו"ם בספטמבר

 
פוליטי-מדיני |
 

בכירי ההנהגה הפלסטינית התכנסו במשך מספר שעות ברמאללה והחליטו באופן סופי לפנות לאו"ם בחודש ספטמבר הקרוב כדי לקבל הכרה במדינה פלסטינית בגבולות 1967. למרות הסיכוי הגבוה לווטו אמריקני, הבהיר מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף: "אנחנו רק רוצים שלום ומדינה, בהתאם לאמנות הבינלאומיות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(59 שניות)

 

ההנהגה הפלסטינית החליטה הלילה סופית לפנות לאו"ם בחודש ספטמבר הקרוב כדי לקבל הכרה במדינה פלסטינית בגבולות 1967 וחברות במשפחת האומות המאוחדות. בהודעה שהוקראה בידי מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף, יאסר עבר רבו, לאחר פגישה בת כמה שעות בלשכת הנשיאות ברמאללה בראשותו של אבו מאזן, נמסר כי הפנייה לאו"ם הינה חלק מרצונו של העם הפלסטיני להשיג שלום צודק ובר קיימא ולהקים מדינה עצמאית בהתאם לאמנות הבינלאומיות.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

 

ההנהגה קראה לכל המדינות בעולם, "ללא יוצאת מן הכלל", לתמוך בפנייה לאו"ם. לדברי הבכירים הפלסטינים, הפנייה עצמה תחזק את המאמצים לחידוש המשא ומתן מול ישראל. למדינות ערב קראה ההנהגה לתמוך בה אל מול "המדיניות של ממשלת נתניהו הדוחה את כל ההזדמנויות לחידוש תהליך השלום". כמו כן, ביקשה הרשות הפלסטינית בהודעתה להמשיך ולספק לה כספים לאור המצוקה הכספית בה היא נמצאת.

 

יושב ראש הרשות, אבו מאזן, אמר עוד טרם כינוס הישיבה ברמאללה כי במידה והמשא ומתן המדיני עם ישראל לא יתחדש, לא יהיה מנוס מפנייה לאו"ם בספטמבר. אבו מאזן הוסיף שעד כה לא התקבלה מירושלים הצעה לחדש את המשא ומתן על בסיס החוק הבין לאומי, פתרון שתי המדינות לשני עמים והקפאת הבנייה בהתנחלויות באופן מוחלט.

 

ואילו המשקיף מטעם הרשות הפלסטינית באו"ם, ריאד מנסור, אמר בסוף השבוע כי גם אם יחודש המשא ומתן עם ישראל, הפלסטינים מתכוונים להמשיך ולפעול לקראת פנייה לעצרת האו"ם להכרה במדינה פלסטינית בחודש ספטמבר. לדברי מנסור, הפלסטינים פועלים בשלושה מסלולים נפרדים - התנעה מחדש של המשא ומתן, השלמת הקמתם של מוסדות השלטון הנדרשים למדינה עצמאית, והמשך פעילות להרחבת התמיכה במתן הכרה במדינה פלסטינית עצמאית.

 

 
הפלסטינים מעוניינים בהישג מדיני בספטמבר
 הפלסטינים מעוניינים בהישג מדיני בספטמבר   צילום: רויטרס 
 

האו"ם: ללא המלצה ממועצת הביטחון, לא נקבל את פלסטין

הבכירים בישראל הלחוצים מהתקרבות חודש ספטמבר יכולים להירגע, לאור ההתבטאויות האחרונות שנשמעו במערב. נשיא העצרת הכללית של האו"ם, ג'וזף דייס, אמר לפני חודש כי אין דרך בה מדינה פלסטינית תוכל להפוך לחברה באומות המאוחדות ללא המלצה מצד מועצת הביטחון של האו"ם. במסיבת עיתונאים שכינס, הבהיר דייס כי אם ארצות הברית או כל חברה קבועה אחרת במועצה תשתמש בזכות הווטו, העצרת הכללית לא תוכל להצביע על חברותה של פלסטין.

 

לדברי דייס, כדי שמדינה פלסטינית אכן תתקבל באו"ם, על 9 מדינות לפחות מתוך 15 החברות הקבועות במועצה להצביע בעד ההמלצה, אולם מספיק וטו אחד בכדי למנוע הצבעה בעצרת הכללית על חברות. בנוסף ציין דייס, כי הפלסטינים שוקדים במקביל על קבלת הכרה במדינה עצמאית מצד כמה שיותר מדינות. "זו דרך אחת להשיג מדינה, ולדעתי לפני קיומו של האו"ם זו הייתה הדרך המרכזית", הוא אמר.

 

עד כה, כ-113 מדינות הכירו בפלסטין, מרביתן מדינות מתפתחות. הפלסטינים צופים שישיגו 135 הכרות עד לחודש ספטמבר - יותר משני שליש מהמדינות שישתתפו בעצרת הכללית. דייס הזכיר כי קיימת כבר החלטה, מספר 181 משנת 1947, התומכת בהקמת שתי מדינות, אחת ערבית ואחת יהודית, בתום תקופת המנדט הבריטי. "אם הפלסטינים ישיגו מספר גדול של הכרות, יש לקחת בחשבון גם את החלטה זו", הוא גילה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by