בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ענאן: ארה"ב לא הייתה צריכה לצאת למלחמת מנע בעיראק 
 
 קורא למדינות העולם להתאחד. ענאן באו``ם (רויטרס)   
 
חדשות נענע

עם זאת, מזכ"ל האו"ם קורא למדינות העולם להתאחד ולסייע לארצות הברית בשיקום עיראק; בוש קורא להקמת כוח בינלאומי אולם מסרב לתת לאו"ם תפקיד גדול יותר בעיראק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, ימתח היום (שלישי) ביקורת על "מלחמת המנע" של ארצות הברית בעיראק. בנאומו בפני העצרת הכללית של האו"ם דחק ענאן במנהיגי העולם להניח את המחלוקות בנוגע למלחמה בצד ולאחד כוחות כדי לבנות דמוקרטיה שלווה בעיראק.

נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, יפנה היום למועצה הכללית ויבקש את תמיכת המדינות החברות בארגון במדיניותו בעיראק שלאחר המלחמה. בוש יבקש מן האו"ם להצטרף למאמצים האמריקנים בעיראק. כמה מן החברות צפויות להתנגד באופן נחרץ למדיניות האמריקנית. הנשיא בוש נכשל בתחילת השנה במאמציו לקבל את ברכתה של מועצת הביטחון של האו"ם למלחמה בעיראק.

נאומו של בוש היום הוא קריטי גם למעמדו בארצות הברית עצמה. בוש איבד בחודשים האחרונים את הפופולאריות שלו בבית. 50 אחוז מהאמריקנים הביעו תמיכה במדיונותו בחודש האחרון, לעומת 59 אחוז באוגוסט ו-71 אחוז באפריל.

בוש יקרא להחלטה חדשה של מועצת הביטחון להקמת כוח בינלאומי בעיראק. זאת בניגוד להצעה הצרפתית, הקוראת להאיץ את התהליך לריבונות עיראקית עצמאית. היועצת לביטחון לאומי האמריקנית, קונדוליסה רייס, אמרה אתמול כי "התכנית הצרפתית, שתעביר את הריבונות לגוף בלתי נבחר של אנשים, פשוט בלתי סבירה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by