בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הוועדה המרכזית של הפתח מתכנסת ברמאללה 
 
 אבו עלא. בוושינגטון ממתינים בדריכות (רויטרס)   
 
חדשות נענע

תדון בתוצאות שיחותיו של אבו עלא עם הארגונים הפלסטיניים לקראת הרכבת הממשלה החדשה; הערכה: הסכמה על הרכב הממשלה תושג בתוך ימים; דחלאן: אתמוך בממשלה מבפנים או מבחוץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במוקטעה שברמאללה צפויה להתכנס בצהריים (שלישי) הוועדה המרכזית של הפתח, על מנת לדון בתוצאות שיחותיו של ראש הממשלה המיועד, אבו עלא, עם הארגונים הפלסטיניים בעזה, לקראת הרכבת הממשלה החדשה. ההערכה היא כי הסכמה על הרכב הממשלה תושג בתוך כמה ימים.

מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, אומר כי וושינגטון ממתינה לפרסום הרכב ממשלתו של אבו עלא. לדברי פאוול, מפת הדרכים תצא מן הקיפאון רק אם הפלסטינים ימלאו אחר שלושה תנאים: כינון מערכת פוליטית נקייה ממזימותיו של ערפאת, כהגדרתו, ריכוז כל מנגנוני הביטחון בידיו של אבו עלא, ומחוייבות למלחמה בטרור.

השר לבטחון הפנים ברשות, מוחמד דחלאן, אומר כי יתמוך בממשלה החדשה מבפנים או מבחוץ. להערכתו, ממשלת אבו מאזן התפרקה משום שלא זכתה לתמיכה בשורות הפתח, והדבר אף התבטא לעתים באיומים על חייו ובהאשמה בבגידה. לדברי דחלאן יש בכירים ברשות הבורחים מאחריות ביטחונית ומעוניינים רק לשמור על ההטבות שזכו להם.

היועץ לביטחון לאומי של ערפאת, ג'בריל רג'וב, תוקף את דחלאן ואומר כי אחת הטעויות העיקריות של ממשלת אבו מאזן היא בכך שהפקידה את כל סמכויות הביטחון בידי דחלאן. בראיון ל"אל חיאת" הלונדוני, אמר רג'וב כי ממשלת אבו מאזן לא הציגה תוכנית ביטחונית והרבתה להסכים עם ראש הממשלה שרון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by