בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המלצה: לפתוח בחקירה פלילית נגד האחראים לזיהום בחיפה 
 
 הומלץ לפתוח בחקירה פלילית נגד מנכ``ל בתי הזיקוק (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

וועדת החקירה של המשרד לאיכות הסביבה ממליצה על חקירה נגד מנכ"ל בתי הזיקוק ומנכ"ל כרמל אוליפינים; תושבי הסביבה נותרו בביתם 4 שעות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת החקירה שמונתה לבדוק התקלה בבתי הזיקוק בחיפה בשבוע שעבר ממליצה לפתוח בחקירה פלילית נגד מנכ"ל בתי הזיקוק, ישר בן מרדכי, ומנכ"ל כרמל אוליפינים, צ'רלי שפר. וועדת החקירה תמשיך לבדוק את האירוע, ומה נעשה על מנת לצמצם את משכו ונזקיו של האירוע.

זיהום אוויר חריג נרשם ביום שני שעבר באזור מפרץ חיפה עקב פליטה מוגברת של גזים וחלקיקים מבתי הזיקוק וממפעל "אולפינים". בעקבות הזיהום הורה המשרד לאיכות הסביבה לתושבי הישובים הסמוכים קרית טבעון, כפר חסידים, רכסים, נופית ושער העמקים, להימנע משהיה ממושכת מחוץ לבתיהם ולא לעסוק בפעילות גופנית מאומצת.

מהנהלת בתי הזיקוק נמסר כי הסיבה לפליטת הזיהום המוגברת, היתה הפסקת חשמל כללית קצרה שפגעה במערכות ייצור הקיטור. עוד נמסר כי פליטת הגז מהארובות היתה צעד בטיחותי. בחברת החשמל אמרו בתגובה, כי עובד בבתי הזיקוק גרם להפסקת החשמל משום שהתקרב יתר על המידה לקו מתח.

כמו כן המליצה הוועדה על הקמת מערכת גיבוי יעילה למערכת החשמל ולמערכת אפסקת הקיטור ללפידים בבתי הזיקו ובמפעל. על המפעלים גם למנות יחידה סביבתית לניטור במקרה של ארועי זיהום אוויר וחומרים מסוכנים, אשר תדווח על המתרחש למשרד לאיכות הסביבה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by