בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
הרב דב ליאור נעצר לאחר שסירב להתייצב לחקירה במשטרה 

הרב דב ליאור נעצר לאחר שסירב להתייצב לחקירה במשטרה

 
בארץ |
 

שוטרים עצרו את הרב של קרית ארבע במחסום המנהרות, סמוך לירושלים. הוא התבקש להגיע לחקירה בעקבות תמיכתו בספר "תורת המלך" המתיר הריגת גויים אך סירב, ובעקבות זאת הוצא נגדו צו מעצר. יו"ר האיחוד הלאומי יעקב כץ קרא להפגין במגרש הרוסים: "לזעוק זעקה על ביזיון התורה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(40 שניות)

 

למעלה מארבעה חודשים אחרי שהוצא נגדו צו מעצר, המשטרה עצרה היום (שני) את הרב הראשי של קריית ארבע, דב ליאור, שהיה מבוקש לחקירה בעקבות תמיכתו בספר "תורת המלך", המתיר הריגת גויים. צו המעצר הוצא בחודש פברואר, אולם לא מומש עד היום.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

הרב ליאור נעצר בצהריים כאשר הגיע למחסום המנהרות שמדרום לירושלים במסגרת צו המעצר בהוצא נגדו לאחר שסירב להתייצב לחקירה אליה נדרש. הרב יצחק שפירא, שכתב את הספר, כבר נעצר ונחקר בעקבות המעשה בחשד להסתה.

 

במשטרה ביקשו בחודשים שקדמו להוצאת הצו לחקור גם את ליאור, אך הוא סירב לשתף פעולה עם המשטרה. "הניסיון למנוע מרבני ישראל להביע את דעתם, על ידי הפחדות ואיומים, הינו מעשה חמור ביותר והוא לא יצלח", נאמר בהודעה שפרסם.

 

בספר "תורת המלך" שפרסם הרב שפירא, הוא דן בהלכות הריגת גויים. הספר פותח באיסור העקרוני על הריגת גוי, אולם בהמשכו הוא מפרט באילו סיטואציות מותר ולעתים אף רצוי להרוג גויים. בספר מובאות סברות שלפיהן מותר, בזמן מלחמה, להרוג גם ילדי גויים.

 

"לחקור מי קיבל את ההחלטה האומללה"

בימין טענו כי "הספר מציג משנה סדורה כיצד לנהוג על פי התורה בזמן מלחמה ומהו מוסר המלחמה האמיתי על פי דעת תורתנו הקדושה". לדבריהם, "בספר מבוארים הדברים הפשוטים ש'הבא להורגך השכם להורגו' ושניתן לפגוע במי שמהווה 'מגן אנושי' לאויבינו בכדי לשמור על חיי האזרחים והחיילים שלנו".

 

חברי כנסת מהימין מיהרו לגנותאת מעצרו של הרב ליאור. "יש לפטר את השר לביטחון פנים, כלפי מנהיגים ערבים המשטרה מתנהגת בכפפות משי, וכאן מבזים גדול בישראל", טען חבר הכנסת מיכאל בן ארי. "יש מישהו בממשלת ישראל ובפרקליטות שמבקש לפגוע בציבור שלם. לעצור אותו ולחטוף אותו באמצע הדרך זו פעולה מבישה שנועדה להשפיל ציבור שלם ולהנמיך את קומתו. מי שעשה את זה יישא באחריות לתגובה של הציבור הזה, שלא יעבור בשקט על המעשה הזה".

 

"אני קורא לכל ראשי הישיבות, מדין מחאה על ביזיון כבוד התורה, לקרוא לתלמידיהם לצאת מבתי המדרש ולהגיע בשעה 16:00 לרחבת מגרש הרוסים כדי לזעוק זעקה גדולה ומרה על ביזיון התורה. אנו חברי הכנסת של האיחוד הלאומי נקרא לכל חברי הבית להצטרף ולהפגין עם שוחרי התורה ולומדיה", אמר יו"ר האיחוד הלאומי, יעקב כ"ץ.

 

ראש מועצת קריית ארבע-חברון, מלאכי לוינגר, גינה גם הוא למעצר וקרא לשחרר את הרב ליאור בהקדם. "חמור מאוד שבעת הזאת, משטרת ישראל בוחרת לעצור רב מנהיג ציבור רק בשל דעותיו והשקפת עולמו", אמר לוינגר. "אנו קוראים לשחרר את הרב באופן מיידי ותובעים התנצלות ממשטרת ישראל על המעשה הנמהר והנפשע הזה. מדובר בשערורייה ובפגיעה אנושה בחופש הביטוי של איש רוח שנעצר בשל הסכמה תורנית שכתב לספר הלכה תיאורטי, כאשר אנשי רוח מהשמאל תובעים באופן בוגדני וקשה במדינת ישראל דבר לא נעשה כנגדם ומשטרת ישראל לא מעיזה לחלום על פעולה בעניינם. יש לחקור מי קיבל את ההחלטה האומללה בעניין ולוודא שלא יישנו בעתיד מקרים דומים".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by