בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אסון הקולומביה: התפטרו יועצי הבטיחות של נאסא 
 
 יש הרבה מה לשפר. שון אוקיף (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הקונגרס האשים את תשעת חברי ועד הבטיחות של נאסא בחוסר מקצועיות, למרות שהדו"ח הפנימי של נאסא טען כי לא היתה להם מספיק השפעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תשעת חברי ועד הבטיחות של נאסא התפטרו, בעקבות ביקורת שמתח עליהם הקונגרס האמריקני לאחר אסון המעבורת קולומביה. כך מסר היום (שלישי) דובר סוכנות החלל האמריקנית. תשעת יועצי הבטיחות שלחו את מכתבי ההתפטרות שלהם לראש נאסא, שון אוקיף.

שירלי מקרתי, ששימשה כיו"ר ועד הבטיחות בתקופת האסון, כתבה לאוקיף כי ההתפטרויות "יעניקו לך ולקונגרס את החירות לרענן את ועד הבטיחות, ולעצב מחדש את הסמכויות והמשימות שיוענקו לו". אוקיף קיבל את ההתפטרויות ואמר, כי חקירת אסון הקולומביה הראתה כי "ניתן לחזק מגוון רחב של משימות השגחה בסוכנות".

ועד הבטיחות הוקם בשנת 1967, לאחר מותם של שלושה אסטרונאוטים בשריפה שפרצה בחללית אפולו. על חברי הוועד נמנים מהנדסי חלל, מדענים, קציני צבא ומנהלים בכירים לשעבר בתעשיית החלל.

בעוד שדו"ח של ועדת החקירה לבדיקת אסון הקולומביה גרס כי לוועד הבטיחות לא היתה מספיק השפעה, חברי ועדת ההקצבות של הסנאט ביקרו בחריפות את מקצועיותו של הוועד, וטענו כי חבריו לא זיהו את הסכנה האפשרית בהפעלתה של מעבורת החלל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by