בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ למדינה: פחות מיממה להשיב למשפ' ארד 
 
 מכר את רון לאיראנים. דיראני (רויטרס)   
 
חדשות נענע

המשפחה עתרה לבג"צ כדי לקבל את דו"ח וינוגרד; לטענתה, לא קיבלה את מסקנות הוועדה למרות הבטחת רה"מ; מנסה למנוע שחרור דיראני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עד מחר בשעה עשר בבוקר תצטרך המדינה להגיב לעתירת משפחתו של הנווט השבוי רון ארד - כך קבע בצהריים (חמישי) בית המשפט העליון. המשפחה עתרה לבג``צ בבקשה לאפשר לה לראות את מסקנות דו``ח וינוגרד, שבו נקבע כי הנחת העבודה בישראל היא שרון ארד עודנו בחיים, כל עוד לא הוכח אחרת.

הוועדה הוקמה לפני כשנה כדי לבחון את הידוע עד כה על גורלו של רון ארד, ולהמליץ על שינוי דרכי הפעולה בנושא, על מנת לפתור את חידת העלמו. מסקנותיה הוגשו לפני יותר מחודש לצמרת המדינית והביטחונית, אך למרות הבטחותיו של ראש הממשלה למשפחה, היא טרם קיבלה את הדו"ח לידיה.

דוד, אחיו של רון, אמר לגלי צה"ל כי "במקום לקרוא את הדו"ח וליישם את מסקנותיו, מדינת ישראל קוברת אותו ומפקירה את רון. "ממצאי הוועדה אינם נוחים למערכת הביטחון", אמר דוד והוסיף כי המשפחה דורשת שלא יתעלמו מרון בעסקה המתגבשת לחילופי השבויים. "לי אין ספק שרון חי. אנחנו צריכים לעשות הכל כדי להחזיר אותו. הוא אח שלי", סיכם דוד.

בעתירה, שהוגשה נגד הממשלה, ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל, דורשת משפחת ארד לקבל את הדו"ח מיד, עוד לפני שחרורו המתוכנן של מוסטפא דיראני. אתמול הגישה המשפחה תביעת נזיקין בסך 100 מיליון שקלים נגד דיראני ודרשה לעקל את נכסיו וזכויותיו ולקבל פיצויים, בגין חטיפתו של רון ארד והנזק שגרם לו באותה עת. כן דרשה המשפחה פיצוי על הנזק הנפשי שנגרם לה עקב העדרותו הממושכת של רון.

בין היתר טוענת המשפחה בתביעתה, כי דיראני החזיק ברון ארד במשך כמה ימים בתא המטען של מכוניתו ללא מזון ושתיה. "מדובר במעשים מזוויעים שגרמו לתובעים נזקים נפשיים שאינם ניתנים להערכה", נכתב בתביעה. יצויין כי עיקול הנכסים כולל גם כספי פיצויים שדיראני עשוי לקבל, בעקבות תביעות שהגיש נגד משרד הביטחון והמדינה.

המשפחה מבקשת למנוע את שחרורו של דיראני, במסגרת עסקה לחילופי שבויים, בטענה שמדובר באדם שהחזיק ברון במשך שנתיים והוא בעל ערך כקלף מיקוח, בעסקה עתידית לשחרורו של הנווט השבוי. חן, אחיו של רון ארד, אמר לגלי צה"ל כי "אם אפשר לעשות עסקה בלי רון, אפשר לעשות עסקה בלי דיראני". הוא הוסיף כי "אם הכל התפוצץ על העניין, כנראה שדיראני מאוד חשוב ואסור לשחרר אותו".

בתוך כך צוטט אתמול ראש הממשלה, אריאל שרון, בעיתון "מעריב" באומרו כי ''יש לנו עדיין נכסים ודברים שהם באינטרס של איראן והחיזבאללה. צריך להבין שאנחנו לא מתפרקים מנכסינו בנושא רון ארד. זה לא שנותרנו ללא קלפי מיקוח''.

בראיון התייחס שרון להנחת העבודה שקבעה ועדת וינוגרד, באומרו: ''עקבותיו של רון ארד נעלמו. אנחנו יודעים בוודאות שנמכר בכסף על ידי הלבנונים למשמרות המהפכה והועבר לאיראן לחקירה. 'אנו מתייחסים אליו כאל חי, למרות שאין גם סימן כזה".
 

מצגר: האיראנים הבטיחו לבדוק אך אין לפתח ציפיות

אנשי הדת האיראנים יבדקו מה עלה בגורלו. רון ארד (לעמ)
 אנשי הדת האיראנים יבדקו מה עלה בגורלו. רון ארד (לעמ)   
הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, פגש במהלך ועידה בין-דתית בקזחסטאן, את ראש המשלחת האיראנית ודן עמו באפשרות לברר פרטים על גורלו ומקום המצאו של הנווט השבוי רון ארד. מצגר אמר אתמול לגלי צה``ל כי האיראנים הסכימו לדבר על הנושא והבטיחו להתחיל בתהליך בדיקה. "עלה הנושא של פדיון שבויים.. אנחנו אנשי דת ובתור שכאלה אנחנו מדברים בערוץ הדתי, ההומאני, הערכי והמוסרי", אמר מצגר והוסיף כי האיראנים הסכימו לדבר על הנושא והבטיחו להתחיל בתהליך בדיקה.

עם זאת, הבהיר הרב מצגר, כי אין לפתח ציפיות מוגזמות, מאחר שהמפגש מבשר בשורה "אך השבויים לא יחזרו מחר וגם מידע של ממש, כנראה שלא יתקבל בימים הקרובים".

הנציג האיראני הוא סגנו של אחיו של המנהיג המוסלמי הבכיר, עלי חמנאי. המתווך, נשיא קזחסטאן מקורב לנשיא חתאמי, ובמהלך הפגישה עם מצגר ניהלו הנציגים האיראנים קשר שוטף עם ההנהגה בטהראן. בשלב מסויים בפגישה אמר הנציג האיראני, "אין לנו דבר נגד היהדות, רק נגד ישראל, לכן זהו ערוץ הידברות נוח מבחינתנו".

הערוץ הדתי מצטרף לערוץ המדיני, בו נעשים מאמצים לקבלת מידע על רון ארד והשבוע אמר מנהיג החיזבאללה, השייח חסן נסראללה, "אנחנו רוצים מאד לדעת מה עלה בגורלו של רון ארד". בהתייחסו לעסקת חילופי השבויים עם ישראל אמר נסראללה עוד, כי ארגונו מתחייב לנסות ולהשיג כל מידע אודות הנווט השבוי.
 

הוקפא קמפיין למסירת מידע על רון ארד

ואילו עיתון "הארץ" דיווח כי משפחת ארד ועורך דינה, אליעד שרגא, תכננו להעלות קמפיין פרסום המבטיח פרס כספי למי שימסור מידע על רון ארד. על פי הדיווח, הקמפיין הבטיח פרס בסך 10 מיליון דולר למוסר מידע שיביא למציאתו של רון.

הקמפיין הוכן בחשאי, במהלך השנה האחרונה, והוקפא על ידי מערכת הביטחון, ככל הנראה נוכח התגבשותה של העסקה לחילופי שבויים עם החיזבאללה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by