בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרץ: הציבור לא רוצה לתת צ'אנס נוסף למשרד האוצר 
 
 נתניהו. ינסה לשכנע את שינוי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הסתדרות עובדי המדינה הכריזה על עיצומים במשרדי הממשלה ביום ב'; נתניהו ייפגש עם שרי שינוי להשיג תמיכתם בתקציב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזכ"ל ההסתדרות, עמיר פרץ, אומר כי הציבור יבין את החלטת הסתדרות עובדי המדינה, לפתוח בעיצומים במשרדי הממשלה ביום שני, במהלך תקופת החגים. פרץ אמר ב"גלי צה"ל" כי "בכל מקום שאני מסתובב, אזרחים אומרים לי שחבל שאתם נותנים אישזהו צ'אנס למשרד האוצר, שממשיך לפגוע בכולנו". העובדים יקיימו היום אסיפות הסברה במקומות העבודה.

ראשי הוועדים בשירות המדינה אומרים כי שר האוצר, בנימין נתניהו כפה עליהם מלחמה וכי העיצומים אינם מוגבלים בזמן. העובדים אומרים כי שר האוצר מתכוון לצמצם באופן ניכר את המגזר הציבורי ואת משרדי הממשלה, דבר שיגרום לפיטורי רבים מהם.

אתמול הציע נתניהו למכור ארבע קומות מבניין בניו-יורק, בבעלות ממשלת ישראל, המשמש את המשלחות הישראליות כחלק מהקיצוץ בתקציב המדינה. מדובר בחיסכון של כמאה מיליון שקל לקופת המדינה, בנוסף לחיסכון של כ-25 מיליון שקל בשנה, עם צמצום הפעילות ומצבת כוח האדם בבניין.

שר החוץ, סילבן שלום, אומר כי מדובר ביוזמה "פופוליסטית". "זה ניסיון למצוא חן בעיני התקשורת והעם אחרי הניסיון הכושל בשבוע שעבר", אמר שלום, השוהה בניו יורק, "וזו הצעה של יותר גימיק ויחסי ציבור מאשר הצעה שיש בה רמה".

בשבוע הבא צפוי האוצר להציע לממשלה קיצוץ זמני של 20-30 אחוז בקצבאות שלושת הילדים הראשונים (לשנים 2004 ו-2005 בלבד), וקיצוץ רוחבי בתקציבי כל משרדי הממשלה, למעט בריאות וחינוך. אם תאושר התוכנית יהיה זה הקיצוץ הרביעי בקצבאות הילדים מאז מרץ 2002.
 

נתניהו ייפגש עם שרי שינוי בניסיון להשיג תמיכתם

 
הצעת האוצר בעניין הקיצוץ בקצבאות הילדים באה להחליף את החלטת הממשלה מהשבוע שעבר בעניין קיצוץ 1.1 מיליארד שקל ברבות מקצבאות הביטוח הלאומי.מדובר בתוכנית שעלולה לפגוע במרבית המשפחות בעלות ילדים בישראל, לאחר שביותר משמונים אחוז מהמשפחות יש שלושה ילדים או פחות.

על פי ההצעה, תעמוד הקצבה לילד הראשון והשני על 100 שקל, במקום 144 שקל. משפחה עם שלושה ילדים תקבל 338 שקלים בחודש, במקום 483 שקלים כיום. מדובר בחיסכון של כ-600 מיליון שקל. יישום התוכנית יחל ביולי, אז ירדו כל קצבאות הילדים בהדרגה לרמה אחידה של 144 שקל לילד עד שנת 2010.

נתניהו ייפגש עם שרי שינוי כדי להשיג את תמיכתם בתוכנית הקיצוצים שלו. שר התשתיות, יוסף פריצקי (שינוי), אמר כי שינוי תתנגד בתוקף להצעה לקצץ בקצבאות שלושת הילדים הראשונים בלבד. לדבריו, "הקיצוץ יפגע בזוגות צעירים, ויפגע פחות במי שמביאים ילדים על חשבון הציבור". נתניהו יטען כי הקיצוץ המוצע הוא זמני ו"מחויב המציאות" נוכח מצב המשק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by