בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נסראללה ובכירי חמאס וג'יהאד דנו בחילופי השבויים 
 
 סוגיית האסירים שישוחררו בעסקה תידון רק בסוף השבוע הבא (אילוסטרציה רויטרס)   
 
חדשות נענע

מסתמן: עסקת חילופי השבויים לא תתבצע לפני יום כיפור; כך עולה מן העתירה שהגישה לבג"צ משפחת ארד; סוגיית שחרור האסירים תידון רק בשבוע הבא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהיג החיזבאללה, השייח חסאן נסראללה, נועד הלילה (שבת) עם בכירים בחמאס ובג'יהאד האיסלמי. בהודעה שפורסמה היום בביירות נאמר כי הוא דן עימם בהתפתחויות האחרונות בנושא עסקת חילופי השבויים והאסירים עם ישראל. לא נמסרו פרטים נוספים.

ראש הממשלה לא יכריע בסוגיית שחרור אסירים, במסגרת עסקה לחילופי שבויים, עד סוף השבוע הבא, ולא יביא את הנושא לדיון בממשלה או בוועדת השרים לביטחון עד למועד זה, כך עולה מהתשובה שנתנה המדינה לבג"צ אתמול, בעתירה שהגישה משפחתו של רון ארד.

לפיכך נראה כי העסקה בין ישראל לחיזבאללה, להחזרת אלחנן טננבוים וגופות שלושת החיילים החטופים, בתמורה למאות אסירים לבנונים ופלסטינים, בראשם מוסטפא דיראני והשייח עובייד, לא תצא לפועל לפני יום כיפור, החל בעוד כעשרה ימים.

עיתון ערבי דיווח השבוע כי העסקה עשויה לצאת לפועל ביום כיפור וכי החיזבאללה ביקש מארגונים פלסטינים, להעביר לו רשימת שמות של אסירים שהם דורשים את שחרורם.

השבוע דווח כי טיוטת ההסכם בין ישראל לחיזבאללה, לחילופי שבויים, כבר גובשה והיא דורשת כעת את אישור החיזבאללה. המתווך הגרמני, ארנסט אורלאו, צפוי להציג בתקופה הקרובה את הטיוטה שגובשה בפני אנשי הארגון ולאחר מכן, יובא ההסכם לאישור הממשלה בישראל. הטיוטה תובא בפני כל שרי הממשלה ולא רק בפני חברי הקבינט המדיני.

בתוך כך נשמעת ביקורת במערכת הביטחון על העסקה המתגבשת ועל פי דיווחים, במהלך דיון סגור של ראשי מערכת הביטחון, יצאו שר הביטחון, שאול מופז, ומפקד חיל האוויר, האלוף דן חלוץ, נגד העסקה. ראש המטה המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, עמוס גלעד, אמר כי טננבוים אינו צדיק בכלל ובכירים אחרים ציינו כי מקומו בכלא.
 

בכיר לשעבר בחיזבאללה: ההחלטות מתקבלות באיראן

ההחלטות בנוגע לשחרור השבויים הישראלים מתקבלות על ידי הדרג המדיני בחיזבאללה, כך אמר אתמול מזכיר החיזבאללה לשעבר, סובחי א-טופיילי. לדבריו, כי כל החלטות הארגון על פעילות נגד ישראל מתקבלות בטהראן ולא בלבנון.

בראיון לעיתון "א-שארק אל אווסט", המתפרסם בלונדון, האשים א-טופיילי את החיזבאללה בכך שסייע בגניבת אוצרות מדינה של לבנון. הוא גם האשים את איראן בכך שהיא מסכנת את השיע, בגלל ותרנותה למערב. המזכיר לשעבר מבוקש בידי צבא לבנון מזה כמה שנים, לאחר שפרש מהחיזבאללה בעקבות סכסוך עם איראן.
 

"קלפי המיקוח" - איראני ו-2 לבנונים הכלואים בגרמניה

"קלפי המיקוח" שמחזיקה ישראל בתמורה לשחרורו של הנווט השבוי, רון ארד, או בתמורה למידע שיביא למציאתו, הם אזרח איראני ושני לבנונים הכלואים בגרמניה, כך דיווח הבוקר עיתון "הארץ". ראש הממשלה, אריאל שרון, חשף אמש בראיונות לערוצי הטלוויזיה, את קיומם של קלפי מיקוח נוספים, פרט למוסטפא דיראני והשייח כארים עובייד.

שרון ציין כי לחיזבאללה ולאיראנים יש עניין בהחזרתם. על פי הדיווח ב"הארץ", השלושה נעצרו והורשעו ברצח מנהיג כורדי-איראני בשם סאדק סרפקינדי, שנחשב למתנגד המשטר באיראן. הרצח בוצע בברלין בשנת 1992 והשלושה מרצים כבר יותר מעשר שנות מאסר.

גרמניה תהיה מוכנה לשחרר אותם בתמורה למידע על גורלו של רון ארד. לדברי גורמים בלשכת ראש הממשלה, על פי הסכם בין רשויות גרמניה לישראל, השניים לא ישתחררו מהכלא כל עוד לא יתקבל המידע המבוקש.

על פי דיווח אחר, בעיתון "מעריב", גם בריטניה תהיה מוכנה לשקול את שחרורו של אזרח איראני שעצור בידיה. מדובר בשגריר איראן לשעבר בבריטניה, האדי סולימאנפור, שנעצר לאחרונה בחשד שהיה מעורב בפיגועים נגד מטרות יהודיות בארגנטינה בשנות השמונים.

ראש הממשלה חשף אמש את קיומם של קלפי המיקוח, לנוכח הביקורת של משפחת ארד על הכוונה לשחרר את מוסטפה דיראני, שנחטף כדי לשמש קלף מיקוח להשגת מידע אודות רון ארד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by