בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המלצה: לגייס לצה"ל רק צעירים איכותיים בשכר 
 
 רק מי שיתרום (מתוך: אתר אגף אכ``א בצה``ל)   
 
חדשות נענע

ועדה לבחינת שירות החובה קובעת: מי שלא יגוייס יישלח לשירות אזרחי; השכר יועלה לכ-3,500 שקל בחודש; הוועדה: לגייס רק את מי שיכול לתרום לביטחון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדיניות הגיוס לצה"ל ותנאי השירות של החיילים הסדירים עומדות ככל הנראה לעבור שינוי דרמטי. ועדה לבחינת שירות חובה בצה"ל, שמינה ראש אכ"א, אלוף גיל רגב, ממליצה שלא לגייס את כל בני ה-18 לשירות צבאי, אלא להעביר את חלקם לשירות אזרחי שבהמשך יהפוך לשירות חובה. שכר החיילים בשירות חובה יועלה באופן חד, והם ישתכרו כ-3,500 שקל בחודש. הדיווח מתפרסם הבוקר (רביעי) ב"ידיעות אחרונות".

בראשה הוועדה עמד ראש אכ"א לשעבר אלוף (מיל') גדעון שפר. קריטריונים ברורים יקבעו מי מהמגויסים יועבר לשירות אזרחי במקומות הדרושים. מדובר במהלך מהפכני שיביא לקיצוץ משמעותי במספר החיילים המשרתים בצה"ל. השכר שיקבלו החיילים הוא בערך פי 10 מהשכר החודשי של חייל סדיר כיום והוא ישולם על פי קריטריונים שונים ובהתאם לרמת הפעילות שלהם.

המלצה נוספת היא לבטל את הסיבסוד בשכר הלימוד, ההנחות, הסיבסוד בשכר הדירה, הפיקדון והמענק בסוף השירות. כל אלה יגולמו בשכר החודשי. באופן זה, צה"ל יגייס רק את מי שהכרחי. לדברי קצין בכיר בצה"ל מדובר בהמלצה אמיצה ונכונה שתביא להתייעלות, אך תעורר גם מחלוקות רבות.
 

"צה"ל מגייס אלפי חיילים שהצבא לא צריך אותם"

 
למרות יעילות המהלך עד היום העדיפו במערכת הביטחון שלא לבצע אותו. לדברי אלוף (מיל') יורם יאיר, לשעבר ראש אכ"א, כי לא מדובר בהצעה חדשה. לדבריו, עוד ב-92' הקימו הוא ועמרם מצנע, ששימש אז כראש אגף התיכנון בצה"ל, ועדה שמסקנותיה דומות.

"מבחינה כלכלית כדאי לגייס רק את מי שהצבא זקוק לו", אמר יאיר בראיון לקול ישראל. "הצבא זקוק בראש ובראשונה ללוחמים. את כל שאר הדברים אפשר לעשות על ידי גופים אזרחיים".

בוועדה אומרים כי "צה"ל מגייס אלפי חיילים שהצבא לא צריך אותם, אבל לאף אחד אין אומץ לקום ולומר את הדברים... חיילים רבים מגויסים לצה"ל בלי שום קשר לביטחון. אפשר לצמצם את הצבא באופן משמעותי".

עוד אומרים בוועדה כי "חלק מבני ה-18 יכולים לתרום במכבי אש, בבתי החולים, בעיירות הפיתוח, במוסדות הרווחה, במשטרה – הרבה יותר מאשר כנהגי בוסים של סגן אלוף או רב סרן בן 25".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by