בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דרעי הורשע בסעיף אישום אחד מתוך חמישה 
 
 מודה בעובדות אך כופר באשמה. דרעי בימיו הטובים (לעמ)   
 
חדשות נענע

ראש ש"ס לשעבר הואשם כי בעת שכיהן כמנכ"ל משרד הפנים ואח"כ כשר, הפר אמונים והעביר כספים לעמותות ומוסדות מקורבים; הטיעונים לעונש יתקיימו במועד מאוחר יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית משפט השלום בירושלים זיכה הערב (רביעי) את אריה דרעי מארבעה סעיפי אישום והרשיעו באחד במה שמכונה "תיק הציבורי" נגדו. דרעי הואשם כי בעת ששימש כמנכ"ל משרד הפנים, ואחר כך כשר הפנים, העביר מיליוני שקלים לעמותות ולמוסדות מקורבים לש"ס.

כתב האישום ייחס לדרעי חמישה אישומים ושבע עבירות של מירמה והפרת אמונים והוא קובע, כי דרעי ניצל לרעה את מעמדו וסמכויותיו והעביר כספים מתקציב משרדו לעמותות וגופים חרדיים, בהם עמותה בראשות אחיו יהודה. זאת, תוך כדי ניגוד עניינים, הפרת נוהל תמיכות של משרד הפנים ושלילת שיקול דעתן של הרשויות המקומיות.

בכתב האישום נטען כי דרעי השתמש ברשויות המקומיות כצינור להעברת הכספים לעמותות. "במעשים אלה הפר דרעי את אמון הציבור ועשה בכספי הציבור שהופקדו בידיו כבשלו", נכתב. דרעי הודה במרבית העובדות המפורטות בכתב האישום, אך כפר בהאשמות הנגזרות מהן.

האישום שדרעי הורשע בו נוגע להעברת כספים לעמותה בירושלים, בעת שהיה שר הפנים. השופטים קבעו, כי בשנת 1989 השתמש שר הפנים דרעי בתקציב עיריית ירושלים, כדי להעביר כספי תמיכה לעמותה שאותה ניהלו בני משפחתו, בהם אחיו, הרב יהודה דרעי, לצורך הקמת תלמוד תורה.

האישומים מהם זוכה ייחסו לו שימוש בתקציבי הרשויות המקומיות של נתניה, באר שבע, כפר חסידים וזכרון יעקב, כ"צינורות" להעברת כספי תמיכה למוסדות תורניים. אולם, השופטים קבעו כי גם אם חרג דרעי מן הנוהל במקרים אלה, לא עבר עבירה פלילית.

יושב ראש סיעת ש"ס, אלי ישי, בירך הערב את דרעי על זיכויו, ואמר כי הוא שמח על שמערכת המשפט "חזרה בתשובה", גם אם לצערו באופן חלקי. לדבריו, בית המשפט השכיל להעניק לגיטימציה לפעולותיו של דרעי כשליח ציבור.
 
 
הכרעת הדין אמורה היתה להינתן מחר בבוקר, אך לבקשת דרעי הוקדם המועד להערב. עוד הלילה ייצא דרעי לאומן שבאוקראינה, להשתטח על קברו של הרב נחמן מברסלב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by