בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ואנונו הציע סיוע לסוכנויות ביון זרות 

ואנונו הציע סיוע לסוכנויות ביון זרות

 
 
חדשות נענע

כך מגלה פרוטוקול מצונזר מדיון בבקשת מרגל האטום להשתחרר עשרה חודשים לפני תום ריצוי מאסרו; השופטים: "האסיר מתכוון עם שחרורו ליצור קשר עם שרותי ריגול שונים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עם שחרורו מהכלא, בעוד כתשעה חודשים, מתכוון מרגל האטום, מרדכי ואנונו, לפתוח במסע בינלאומי ובו יפנה לממשלות זרות ולסוכנויות ביון ויעיד על הפעילויות הגרעיניות של ישראל. כך חושף פרוטוקול דיון בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, שהותר הלילה (רביעי) לפרסום ונחשף ב-Ynet.

מהדיון שנערך ב-3 באוגוסט בעניין בקשתו להשתחרר לפני תום מאסרו, עולה כי לשופטים הוצג מכתב מ-8 בדצמבר 2002, שאותו כתב לכאורה ואנונו, ונחשף על ידי שירות בתי הסוהר, ובו נכתב: "לא איכפת לי לפעול עבור מרגלים זרים כשאשתחרר, או לסייע ל-FBI ול-CIA, אם מישהו יזדקק למשהו ממני, כל עוד זה יהיה ישיר ופתוח".

את המכתב, אותו התכוון ואנונו לשלוח אל מחוץ לכותלי בית הסוהר באמצעות אסיר אחר, הציגה עורכת הדין דבורה חן מפרקליטות מחוז דרום. פרקליטו של ואנונו, עורך הדין אביגדור פלדמן, טען כי למרשו אין שום מידע נוסף מלבד זה שהוא עצמו פרסם בסאנדיי טיימס, וכי הטענה ששחרורו יסכן את ביטחון המדינה, היא אבסורדית, מופרכת ונקמנית.

בית המשפט קבע כי ואנונו "לא מצטער ולא מתחרט על מעשיו. ההיפך הוא הנכון. תוכניותיו לעתיד כוללות פתיחת מסע בינלאומי להגשמת מטרותיו, ולאחר שחרורו הוא עומד לפנות לממשלות זרות ולסוכניות זרות, שבפניהן הוא מוכן להעיד על הפעילות הגרעינית של ישראל, וכן הצהיר שיש לו כוונה לכתוב ספרים בנושא ולהפיץ מידע באינטרנט".

ואנונו שעבד בכור הגרעיני בדימונה הורשע ב-86' בריגול, בגידה ובמכירת סודות האטום של ישראל לעיתון הבריטי "סאנדי טיימס". ב-98', עם תום ריצוי שני שלישים ממאסרו, עתר לוועדת השחרורים בבקשה לשחרור מוקדם, אך נדחה. פנייה נוספת שלו נדחתה באפריל 2000. ואנונו אמור להשתחרר מהכלא ב-21 באפריל 2004.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by