בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשד: רשת ריגול למען סוריה פועלת בגוואנטנמו 
 
 מחנה דלתא בגוואנטנמו בו שירת האימאם (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מתרגם צבאי ממוצא סורי ששירת במחנה המעצר מואשם בריגול ובעברת מידע רגיש לסוריה; בשבוע שעבר נעצר אימאם צבאי ששירת במחנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארצות הברית העלתה היום (רביעי) את רמת הבטיחות במחנה המעצר גוואנטנמו ביי בקובה בעקבות חשש כי במחנה בו עצורים 860 חשודים כפעילי אל-קאעידה פועלת רשת ריגול לטובת סוריה, כך מסרו פקידים במשרד ההגנה האמריקני.

הפנגטון בודק בנוסף גם אם מעצרו של האימאם הצבאי שעבד בבסיס הנחתים בקובה, היה חלק מהרשת. אתמול נמסר כי נגד איש חיל האוויר האמריקני אחמד אל חאלאבי, בן 24 ממישגן, הוגש כתב אישום ובו 32 סעיפי אישום, ביניהם ריגול וסיוע לאויב במהלך עבודתו כמתרגם בבסיס גוואנטנמו.

לפני שלושה ימים הכריזו גורמים במשרד ההגנה האמריקני כי האימאם, ג'יימס ייאי מוחזק בבית מעצר צבאי בצ'רלסטון, דרום קרולינה, בחשד לריגול. עדיין לא הוגש נגדו כתב אישום. האימאם שירת גם הוא במחנה גוואנטנמו ועבד עם העצירים במקום.

עוד הוסיפו הגורמים, כי עדיין לא ברור אם יש קשר בין שני המקרים, אך הדבר נחקר. חאלאבי וייאי נעצרו בשדה תעופה צבאי בפלורידה בשעה שעשו את דרכם מגוואנטנמו. חאלאבי, שעבד כמתרגם מהשפה הערבית מוחזק בבית מעצר צבאי בקליפורניה.

גורמים בחיל האוויר האמריקני מסרו כי חאלאבי, נולד בסוריה ועבר עם משפחתו לארצות הברית בצעירותו, מואשם בנסיון להעביר מידע רגיש לסוריה, בהעברת 180 מכתבים מעצירים, מפה של הכלא בגוואנטנמו והעברת שמות הסוהרים המשרתים במחנה המעצר. פרקליטו של חאלאבי, הכחיש את האשמות העלולות לגרור אחריהן אם יורשע, עונש מוות.

שר ההסברה הסורי, אחמד חסן, מסר בתגובה למעצרו של המתרגם כי הדיווחים כי האיש ריגל לטובת סוריה הם "חסרי בסיס וחסרי היגיון". עוד טען כי אין זה מתקבל על הדעת שלמקום בו נערכים תחקירים בטחוניים ברמה הגבוהה ביותר מצליחים להסתנן מרגלים.

ארצות הברית הגבירה לאחרונה את הלחץ על סוריה, בטענה כי היא מאפשרת לגורמי טרור לחצות את הגבול מתחומה לעיראק במטרה להרוג חיילים אמריקנים ולבצע פיגועים במדינה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by