בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הטליבאן: נגביר המתקפות נגד האמריקנים 
 
 המולה מוחמד עומאר מבוקש על ידי הכוחות האמריקנים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

המולה מוחמד עומאר נפגש לאחרונה עם בכירי הארגון ועודד אותם להמשיך במלחמת הקודש שלהם; 280 בני אדם נהרגו במתקפות בחודשיים האחרונים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בכירים בארגון הטליבאן נפגשו בשבוע שעבר עם המנהיג המולה מוחמד עומאר והחליטו להגביר את ההתקפות כנגד הממשלה האפגאנית וכנגד הכוחות האמריקנים באפגניסטאן, כך מדווח היום (רביעי) מפקד כוחות הגרילה, מולה מומין.

הפגישה נערכה בדרום אפגניסטאן והשתתפו בה חמישים מבכירי הארגון. בפגישה אמר עומאר כי "אני מצדיע ללוחמים הקדושים של הטליבאן ולעם האפגאני. הם מבצעים מלחמת קודש כדי להגן על האיסלאם". עומאר אמר כי "כל מפקדי הטליבאן צריכים להמשיך במלחמה כמלחמתם הפרטית".

הכוח הרב לאומי בפיקוד אמריקני באפגניסטאן אמר כי כעשרה טילים נחתו בסיסים אמריקנים בשקין ובאסאבדרד בדרום מזרח המדינה, אולם לא גרמו לנפגעים.

ארצות הברית הפילה את משטר הטליבאן, משום שהעניק מקלט לטרוריסט אוסעמה בן לאדן . אולם בחודשים האחרונים התגבר כוחו של הטליבאן באפגניסטאן והוא ביצע מתקפות רבות נגד הכוחות האמריקנים. מאז תחילת אוגוסט נהרגו 280 בני אדם במתקפות הטליבאן, וביניהם אזרחים, חיילים אפגאניים, שלושה חיילים אמריקניים ולוחמי גרילה רבים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by