בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עצומה: טייסים בצה"ל מסרבים לבצע חיסולים 
 
 גם ``הטובים לטיס`` כבר לא קופצים לכל פקודה (אתר ח``א)   
 
חדשות נענע

טייסי מילואים הגישו למפקד חיל האוויר מכתב סרבנים חדש; לטענתם, הם מסרבים לפגוע בחפים מפשע, כתוצאה מהכיבוש שמשחית את האוכלוסיה הישראלית; אחד מן החותמים הוא אל"מ (מיל.) ספקטור ובכירים נוספים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
27 טייסי מילואים של חיל האוויר הגישו היום (רביעי) למפקד החיל, אלוף דן חלוץ, עצומה, שבה הודיעו, כי אין בכוונתם להמשיך לשרת מעבר לגבולות הקו הירוק.

את העצומה הם פותחים במילים: "אנו טייסים ותיקים וטייסים פעילים כאחד, ששירתנו ושעודנו משרתים את מדינת ישראל במשך שבועות ארוכים בכל שנה, מתנגדים לביצוע פקודות תקיפה בלתי חוקיות ובלתי מוסריות, מהסוג שמבצעת מדינת ישראל בשטחים".

עוד הם כותבים במכתבם: "אנחנו, שחונכנו לאהוב את מדינת ישראל, ולתרום למפעל הציונות, מסרבים לקחת חלק בתקיפות חיל האוויר במרכזי אוכלוסיה אזרחית. אנחנו, שצבא ההגנה לישראל וחיל האוויר הם חלק בלתי נפרד מאיתנו, מסרבים להמשיך ולפגוע באזרחים חפים מפשע".

"פעולות אלה הן בלתי חוקיות ובלתי מוסריות, והנן תוצאה ישירה של כיבוש מתמשך המשחית את החברה הישראלית כולה. המשך הכיבוש פוגע אנושות בביטחונה של מדינת ישראל ובחוסנה המוסרי.

חלק מן החותמים על העצומה הם טייסים בשירות מילואים פעיל, אשר טסים פעמיים בשבוע. חלקם משרתים עדיין במערך המסוקים של צה"ל והשאר היו בעבר טייסי מילואים. בין בכירי החותמים נמצא תא"ל במילואים יפתח ספקטור, שהיה מפקד טייסת פנטום במלחמת יום כיפור, ורמ"ח המבצעים של החיל.

יחד עמו חתמו אל"מ (מיל.) ר', טייס מסוקים, רס"ן י', טייס אפאצ'י, סרן י' וסרן א', טייסי בלקהוק פעילים, סרן א', טייס F15, המשמש כמדריך טייס.
 

חתמו למרות המחיר הכבד שייאלצו לשלם

 
אחד מן האירועים שהשפיע ישירות על החלטתם של הטייסים לכתוב את העצומה, היה חיסולו של סלאח שחאדה. בתקיפה הישראלית נהרגו 14 אזרחים פלסטינים, ולפציעתם של מאה נוספים.

לטענתם, הסיכולים הממוקדים שמבצע צה"ל בשטחים אינם מביאים להפסקת פעולות הטרור נגד ישראל, אלא רק מגבירים אותם. הם יוצאים לא רק נגד פעילות חיל האוויר בשטחים, אלא אף נגד שהיית יתר כוחות צה"ל בשטחי הרשות.

הטייסים הפעילים מבין החותמים הצטרפו לתמיכה בעצומה, למרות שהם יודעים על המחיר הקשה שייאלצו לשלם. טיסותיהם יופסקו, והם יוצאו לאלתר מכל הטייסות.
 

מפקד ח"א: אלה רק 27 טייסים מתוך אלפים

בחיל האוויר הגיבו בתדהמה ובזעם לעצומה, ורבים רואים בה ביטוי לשימוש בלתי ראוי במדי צה"ל לצורך צעד פוליטי. לדברי גורמים בחיל, הטייסים ""לא עברו דרך הצינורות המקובלים", אלא בחרו לפנוות אל כלי התקשורת, כדי להביע עמדה חריפה.

מפקד חיל האוויר, האלוף דן חלוץ, ביקש "לשמור על פרופורציות" שהרי "מדובר רק ב-27 טייסים מתוך אלפים", ולכן אין לראות בהם מייצגים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by